محل بروزآکنه، نوع اختلال را مشخص مي کند

۱۳۹۲/۱۲/۲۲ - ۱۰:۰۴ - کد خبر: 107629
محل بروزآکنه، نوع اختلال را مشخص مي کند

سلامت نیوز : آکنه، معضلي است که براي اغلب نوجوانان و برخي بزرگسالان پيش مي آيد. اگرچه تغييرات هورموني و عوامل خارجي علت شايع بروز آکنه است اما اين مشکل مي تواند سلامت روحي و رواني فرد را نيز تحت تأثير قرار دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ در اين مطلب مي توان با توجه به محل قرار گرفتن آکنه در بدن، علت اصلي بروز آن را دريافت و اقدام هاي پيشگيرانه و درماني را انجام داد.

پيشاني:بروز آکنه در اين قسمت از بدن به علت تراکم سموم است که اغلب مربوط به هضم ضعيف و کمبود مصرف آب است.براي از بين بردن آکنه روي پيشاني، مصرف مواد غذايي غني از آنتي اکسيدان از جمله چاي سبز و آب را بالا ببريد. مصرف نوشيدني هاي گازدار و لبنيات نيز بايد محدود شود.

بين چشم ها و بالاي بيني:بروز آکنه در اين قسمت مربوط به کبد است. عادت هاي نادرست غذا خوردن از جمله مصرف سرخ کردني، غذاهاي آماده، شب دير وقت غذاخوردن، مصرف مواد چرب مانند کره، پنير يا خامه مانع هضم موثر مواد غذايي توسط بدن مي شود، در نتيجه تراکم سموم در بدن افزايش مي يابد. براي پيشگيري از آکنه در اين قسمت از بدن يک برنامه غذايي سالم و شيوه زندگي پرتحرک را دنبال کنيد.

گونه:بروز آکنه در اين قسمت از صورت به سيستم تنفسي ارتباط دارد. استنشاق هواي آلوده باعث بروز آکنه روي گونه مي شود.استعمال دخانيات يا استنشاق دود آن و آلودگي هوا، علت اصلي بروز آکنه روي گونه است. قرار دادن گوشي تلفن همراه در يک قسمت خاص از صورت باعث انتقال پيدا کردن کثيفي از تلفن همراه به صورت و در نتيجه بروز آکنه مي شود.

چانه:آکنه روي چانه، مربوط به روده کوچک است. از خوردن غذاهاي سنگين بپرهيزيد تا سيستم هاضمه بهبود پيدا کند.از خوردن غذاهايي که باعث بروز آکنه مي شود نيز خودداري کنيد.

خط فک:در دوران قاعدگي، اغلب خانم ها متوجه جوش روي ناحيه فک ها مي شوند.

بروز آکنه روي اين قسمت از صورت مربوط به هورمون هاست بنابراين تغييرات هورموني يا به هم خوردن تعادل هورمون ها مي تواند علت بروز آکنه باشد. براي پيشگيري، مصرف آب را بالا ببريد و خواب کافي داشته باشيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17333s, 19q