گريه، براي کودک مفيد است

۱۳۹۲/۱۲/۲۲ - ۱۰:۱۲ - کد خبر: 107632
گريه، براي کودک مفيد است

سلامت نیوز : اغلب علت گريه هاي کودک خود را درک نمي کنيد اما يکي از فوايد گريه اين است که شما را متوجه نياز کودک مي کند. کودک از طريق گريه کردن نياز خود را بيان مي کند و مادر نيز واکنش نشان مي دهد. همين امر به پيوند مادر و کودک کمک مي کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ محققان معتقدند، گريه نشانه سلامت کودک است اما چرا؟

اهميت اولين گريه: اين صدايي است که مدتي است منتظر آن هستيد. اين نه تنها بيانگر گام نهادن نوزاد به دنيا، بلکه شروع يک مرحله جديد از زندگي براي شماست. اين گريه به کودک در نفس کشيدن و باز شدن ريه به منظور دريافت هوا کمک مي کند. اگرچه خيلي از والدين معتقدند که هر گريه اي به تقويت و رشد ريه کودک کمک مي کند اما آن گونه نيست و تنها اولين گريه است که اين کار را انجام مي دهد. در مواقع ديگر گريه نشانه ناراحتي کودک است.

کمک در ارتباط:در صورت گريه نکردن، نياز کودک هرگز معلوم نمي شود. گريه با شدت هاي مختلف مي تواند دلايل متعددي داشته باشد. هر نوع شدت گريه ميزان ناراحتي يا توجهي را که کودک نياز دارد بيان مي کند. به مرور زمان مادر گريه ها و علت گريه ها را از همديگر تشخيص مي دهد. پس هنگام گريه يا کودک گرسنه است يا احساس سرما يا گرما مي کند، خود را کثيف کرده يا به توجه نياز دارد. گريه تنها وسيله ارتباط بين کودک و ديگران است.

به سلامتي رواني او کمک مي کند:آرام کردن نوزاد به او پيغام مي دهد که تنها نيست. گاهي توصيه مي شود براي تربيت کردن، نبايد نوزادي را که گريه مي کند در بغل گرفت اما نوزادان در ماه هاي اوليه زندگي به توجه بيش از تربيت نياز دارند. اين امر احساس امنيت در نوزاد ايجاد مي کند در غير اين صورت به روح و روان او لطمه مي خورد.

به کشش عضله کمک مي کند:هنگام گريه کردن کودک، در صورت توجه، پيچ خوردن عضله هاي او را مشاهده خواهيد کرد که خود يک نوع ورزش است. البته مطمئن شويد که گريه وي علت ديگري ندارد. نگذاريد کودک براي مدت طولاني گريه کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.17497s, 19q