گزارش نهایی وزیر بهداشت از برخورد با پزشکان متخلف در سال 93

۱۳۹۲/۱۲/۲۳ - ۱۰:۴۹ - کد خبر: 107658
گزارش نهایی وزیر بهداشت از برخورد با پزشکان متخلف در سال 93

سلامت نیوز: عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزیر بهداشت وعده داد در اولین جلسه کمیسیون در سال 93 گزارشی از نتیجه نهایی برخورد با پزشکان متخلف را ارایه دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، رسول خضری درباره جزئیات دیدار جمعی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با وزیر بهداشت، افزود: بحث زیرمیزی پزشکان از جمله مباحث مطرح شده در این دیدار بود که مقرر شد وزارت بهداشت گزارش نهایی برخورد با پزشکان زیرمیزی‌بگیر را در اولین جلسه این کمیسیون در سال 93 به نمایندگان ارایه کند.

وی ادامه داد: منابع موجود در اختیار وزارت بهداشت، و موضوعات کلان حوزه سلامت از جمله محورهای مطرح شده در جلسه یادشده به شمار می‌رفت.

خضری تصریح کرد: نحوه هزینه‌کرد بودجه وزارت بهداشت و تاکید وزیر بر تلاش برای گرایش به رویکرد بهداشت محوری از دیگر مسایل مطرح شده بود؛ وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی بر این موضوع تاکید داشتند که باید از سمت درمان محور فاصله گرفته و در مسیر بهداشت محوری حرکت کنیم.

وی یادآور شد: بازنگری در بحث شبکه‌های بهداشت که شامل خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی، درمانی، روستایی و شهری می‌شود، از موضوعات مورد تاکید وزیر و نمایندگان به شمار می‌رفت.

خضری در تشریح جزئیات جلسه یادشده، تاکید کرد: عقد قرارداد شرکتهای داخلی با شرکتهای خارجی برای تولید واکسنهای 5 ظرفیتی از جمله اخبار مهمی بود که در جلسه اعضای کمیسیون بهداشت با هاشمی مطرح شد؛ بر اساس این عقد قرارداد، فناوری این واکسن در کشور آورده شده و طی دو سال تولید این واکسن در کشور آغاز خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.14066s, 19q