شپش ها موهاي نرم و روشن را بيشتر دوست دارند!

۱۳۸۷/۰۲/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10770
شپش ها موهاي نرم و روشن را بيشتر دوست دارند!

دکتر « رامين مظفري » متخصص کودکان و عضو هيات علمي جهاد دانشگاهي علوم پزشکي ايران در گفت وگو با ايسنا با بيان اين مطلب افزود: به طور کلي از سال 1970 شيوع ابتلا به شپش و استفاده اشتباه از شپش کش ها و داروهاي غيرموثر در سراسر دنيا افزايش يافته است.

دکتر مظفري افزود: ميزان تحصيلات پدر و مادر، محيط ( مثلا محيط هاي شلوغ مثل خوابگاه ها و خانواده هاي شلوغ ، مهدکودک ها) عدم دسترسي به امکانات بهداشتي را مي توان از علل ابتلا به شپش عنوان کرد.


وي در خصوص مشخصه شپش سر گفت: شپش ها بر روي ساقه مو و نزديک به ريشه مشاهده مي شود که محکم به ساقه مو مي چسبند به طوري که از مو جداشدني ( جنس آهکي ) نبوده و با برس زدن مکرر به مرور از آن جدا مي شود.

رييس مرکز تحقيقات رشد و سلامت کودک با اشاره به اينکه اخيرا چند مورد از مبتلايان به شپش در مدارس مشاهده شده است، به مادران توصيه کرد: در صورت مشاهده شدن نشانه اي از شپش در سر کودکان خود سريعا به پزشک مراجعه نمايند و به کودکان خود به خصوص کودکاني که موي نرم و روشن دارند آموزش دهند که شپش از تماس مستقيم موها و پوست با پوست منتقل مي شود. بنابراين در بهداشت موهاي خود به صورت جدي کوشا باشند.

وي در خصوص درمان شپش افزود: در درمان شپش مصرف شامپوهاي مناسب تجويز شده از سوي پزشک بسيار موثر است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.71984s, 19q