محبوب ترين داماد دنيا باشید

۱۳۹۲/۱۲/۲۴ - ۱۲:۰۱ - کد خبر: 107712
محبوب ترين داماد دنيا باشید

سلامت نیوز : معمولاً همه دامادها در اولين روزهاي پس از ازدواج، نزد خانواده همسرشان محبوب و دوست داشتني هستند، طوري که همه اعضاي خانواده جناب تازه داماد را مورد احترام قرار مي دهند، اما دربعضي از خانواده ها طولي نمي کشد که آن روابط توأم با احترام جاي خود را به روابط عادي و خنثي و حتي سرد و کسل کننده مي دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ واقعيت اين است که در بسياري از موارد اين تازه دامادها هستند که به عنوان عضو جديد يک خانواده نتوانسته اند موقعيت خود را تثبيت کنند تا هم چنان در نزد خانواده همسرشان يک داماد محبوب باقي بمانند. براي اين که هميشه داماد خوبي باشيد رفتار شما در روزها و ماه هاي اول ازدواج از اهميت بيشتري برخوردار است. شما بايد فوت و فن هايي را بدانيد تا بتوانيد روابط خود با خانواده همسرتان را به خوبي مديريت کنيد. تابناک به نقل از جام جم سرا به نکاتي در اين باره اشاره کرده است که در ادامه مي خوانيد:

* درباره توانايي هايتان دروغ نگوييد اما خيلي هم فروتن نباشيد. از سوالاتي که پدر و مادر همسرتان درباره مسائل کاري يا خانوادگي از شما مي پرسند ناراحت نشويد و به آن ها درباره خودتان راست بگوييد. حتي درباره کاستي هايتان هم راستگو باشيد و بگوييد که تلاش مي کنيد آن ها را رفع کنيد. تا جايي که ممکن است مهارت هايتان را در عمل نشان دهيد و قابليت هاي خود را به آن ها اثبات کنيد.

* هيچ وقت جلوي خانواده همسرتان با خانواده خود تندي نکنيد: اگر اعتراض يا دلخوري از مادر و خواهر خود داريد، در خلوت با آن ها در ميان بگذاريد. يادتان باشد رفتار شما با مادر و خواهرتان الگويي براي رفتار شما با همسر آينده تان تلقي خواهد شد.

* دست پر باشيد: لازم نيست هديه هاي گران قيمت بخريد اما مناسبت ها را براي هديه دادن به همسرتان و اعضاي خانواده او فراموش نکنيد. حتي در حد يک کتاب، يک شاخه گل و... . هديه محبت را زياد مي کند خصوصا اگر بي دليل باشد.

وقتي به ديدن نامزدتان مي رويد، براي او در بيشتر اوقات هديه بخريد و گاهي اوقات هم گل، شيريني يا هديه براي اعضاي ديگر خانواده ببريد.

* در کار منزل کمک کنيد: اينکه وقتي در خانه همسرتان مهمان هستيد، به پدر و مادر او در انجام کار ها کمک کنيد نشانه افت شخصيت شما نيست. بپرسيد چيزي نياز ندارند که شما از بيرون تهيه کنيد؟ اگر وسيله اي در منزل به تعمير نياز دارد و شما تعمير آن را بلديد، حتما اين کار را انجام دهيد.

* از آن ها نظرخواهي کنيد: براي پدر و مادر همسر شما بسيار مهم است که شما شخصيت مشورت کننده اي داشته باشيد و اهل استبداد و خودرايي نباشيد؛ بنابراين در انجام امور حتما نظر آن ها را جويا شويد و در مراودات خود نشان دهيد که نظر دختر آن ها و خانواده اش براي شما مهم است.

* يک گردش دسته جمعي راه بيندازيد: صميميت پشت ميز و با کت و شلوار به وجود نمي آيد. اگر مي خواهيد به خانواده همسرتان نزديک شويد بايد به جمع هاي صميمانه تري وارد شويد. يک پيک نيک آخر هفته، يک مسافرت چند روزه يا دعوت از آن ها به خانه خودتان مي تواند راه هايي براي نزديک تر شدن باشد. با اين کار دو نتيجه به دست مي آوريد. اول اينکه ثابت مي کنيد در زندگي با دختر آن ها خودراي و مستبد نيستيد و دوم آن که به آن ها نشان مي دهيد براي نظر و تجربه و مشورتشان ارزش قائليد.

* مردانه رفتار کنيد: شوخ طبعي بسيار پسنديده است اما مهم تر از آن رفتار پخته و بالغانه شماست. اين که بدانيد کي شوخي کنيد و با کي بسيار مهم است. با بزرگ تر خود هرگز شوخي هاي سخيف نکنيد و کوچک تر از خود را هم به تمسخر نگيريد. شوخي هايتان بايد در نهايت متانت و ظرافت باشد.

* تلفن هاي خصوصي داشته باشيد: بد نيست هر از گاهي با پدر يا برادر همسرتان در بيرون از خانه ديدار کنيد يا تلفني احوال آن ها را جويا شويد با اين کار مي توانيد بيشتر اعتماد و محبت آن ها را جلب و خيالشان را بابت صلاحيت هاي خود راحت کنيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16218s, 19q