افزودن ‌برخي خدمات درمان‌ ناباروري به ‌فهرست تعهدات بيمه ‌همگاني، درنيمه راه كارشناسي

۱۳۸۷/۰۲/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10772
افزودن ‌برخي خدمات درمان‌ ناباروري به ‌فهرست تعهدات بيمه ‌همگاني، درنيمه راه كارشناسي

دكتر حميد رضا سفاري در گفت‌وگو با  ايسنا، افزود: به دليل آن كه 15 درصد از كل جمعيت در سنين ازدواج كشور، دچار مشكلات ناباروري مي‌شوند، احتمال آن كه بتوانيم، اعضاي شورا را به ادامه كار كارشناسي و تهيه پروتكلي در اين زمينه قانع كنيم، وجود دارد.

مديركل دفتر برنامه‌ريزي بيمه‌هاي درماني وزارت رفاه و تامين اجتماعي با بيان اين كه درمان جراحي و يا دارويي برخي مشكلات زمينه‌اي منجر به ناباروري نيز در ليست تعهدات سازمان‌هاي بيمه‌گر قرار دارد، عنوان كرد: سه تا چهار روش تخصصي و تعدادي از داروهاي درمان ناباروري هنوز در ليست تعهدات بيمه‌اي قرار نگرفته كه به نظر مي‌رسد، با توجيه اعضاي شوراي عالي بيمه، آن‌ها را نيز وارد ليست تعهدات بيمه‌اي كنيم.

سفاري ادامه داد: خوشبختانه ورود سازمان‌هاي بيمه‌اي به عرصه درمان ناباروري باعث رتبه‌ بندي و اعتبارسنجي تعدادي از مراكز درمان ناباروري شده است. بدين ترتيب مشخص شود كه آيا اين مراكز صلاحيت انجام چنين كاري را دارند، يا خير.

وي با استناد به بررسي‌هاي صورت گرفته بر روي مراكز درمان ناباروري اضافه كرد: نتايج بررسي‌ها حاكي است، با وجود بيش از 50 تا 60 مركز درمان ناباروري در كشور، تعداد قابل ملاحظه‌اي از آن‌ها، به دليل رعايت نكردن استانداردهاي حداقلي، اقدامات تشخيصي ـ درماني را تكرار مي‌كنند كه در نتيجه توفيقي در درمان ناباروري ايجاد نشده و تنها هزينه‌هاي بي‌مورد به خانوارها تحميل مي‌شود. بنابراين رسيدگي به موضوع درمان ناباروري از طريق انواع پوشش‌هاي بيمه‌اي و ارائه خدمات تشخيصي ـ درماني و دارويي از جمله طرح‌هاي وزارت رفاه و تامين اجتماعي در حوزه بيمه‌هاي درماني در سال جاري است.

به گفته وي، در حال حاضر تعدادي از خدمات تشخيصي مورد نياز براي درمان ناباروري از جمله ويزيت، برخي خدمات تصويربرداري نظير سونوگرافي، راديوگرافي و سي تي اسكن و خدمات آزمايشگاهي با استفاده از دفترچه‌هاي بيمه درمان ارائه مي‌شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.43695s, 19q