برنامه ريزي و توجه به سلامتي؛ ۲ اصل مهم قبل از شروع خانه تکاني

۱۳۹۲/۱۲/۲۴ - ۱۲:۳۶ - کد خبر: 107720

سلامت نیوز : با نزديک شدن سال نو در کنار بوي اسکناس هاي نو و عطر دلنشين فصل بهار، بوي خانه تکاني هم به مشام خيلي از خانواده ها مي رسد! عمليات خانه تکاني همه ساله و در ماه آخر سال شروع مي شود. از امروز تا پايان سال، هر روز چند نکته مهم و اساسي را در اين باره و در ستون «خانه تکاني ۹۳» خدمت تان تقديم خواهيم کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ اگر تا امروز خانه تکاني را به صورت جدي شروع نکرده ايد، نگران نباشيد و فقط همين يک هفته با ما همراه باشيد تا خانه تان به بهترين شکل تکانده شود! در اين شماره به نکاتي براي قبل از شروع خانه تکاني اشاره مي کنيم.

قبل از خانه تکاني برنامه ريزي کنيد

قبل از هر کاري فراموش نکنيد که داشتن يک برنامه صحيح براي خانه تکاني از اهميت ويژه اي برخوردار است زيرا اضطراب ناشي از انبوه کارها باعث فشار عصبي زيادي مي شود که شايد بازدارنده باشد و کار را همانند غولي عظيم جلوه کند. اگر شما بدانيد چه کارهايي را بايد براي خانه تکاني انجام دهيد و ترتيب انجام آن ها کدام است، خانه تکاني مطمئناً با سرعت و کيفيت بيشتري انجام خواهد شد. پس همين حالا قلم و کاغذ به دست بگيريد و تمام کارهايي را که بايد براي خانه تکاني انجام دهيد بنويسيد.

بعد از برنامه ريزي صحيح و منطقي براي خانه تکاني، شايد مهم ترين نکته اي که خانم هاي خانه دار در انجام خانه تکاني بايد مدنظر داشته باشند اين است که گرچه قرار است با انجام خانه تکاني و از بين بردن آلودگي ها به استقبال بهار و سال نو برويم، اما نبايد فراموش کنيم که مهم ترين هديه اي که مي توانيد به اعضاي خانواده خود بدهيد حفظ تندرستي و سلامت خودتان است؛ چرا که اگر در حين خانه تکاني براي شما اتفاقي بيفتد که سلامت تان را به خطر بيندازد، هم تعطيلات نوروز رابراي خودتان تباه مي کنيد و هم براي ديگر اعضاي خانواده! پس با رعايت نکاتي که در ادامه به آن اشاره مي کنيم سلامتي خود را بيمه کنيد.

*کارهاي بسيار سنگين مانند بلند کردن اجسام سنگين نظير مبل و ميز باعث مي شود ستون فقرات حالت طبيعي شان را از دست بدهند و خميده شوند و همچنين احتمال بيرون زدن ديسک و آسيب ديدن ستون فقرات زياد مي شود. پس هنگام بلند کردن اجسام سنگين خم نشويد و تا حد امکان کمر خود را صاف نگه داريد و حتما از ديگر اعضاي خانواده نيز براي برداشتن اجسام سنگين از روي زمين کمک بگيريد.

*براي اين که هنگام خانه تکاني با مشکلات عضلاني رو به رو نشويد نبايد بلافاصله بعد از بيدار شدن از خواب کارهاي سنگين انجام دهيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.14823s, 19q