مشکلات جنسي هشداري درباره بيماري قلبي است

۱۳۸۷/۰۳/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10780
مشکلات جنسي هشداري درباره بيماري قلبي است

 براساس يافته‌هاي محققان دانشگاه چيني هنگ کنگ، مردان مبتلا به ديابت که دچار اين مشکل هستند، دو برابر بيشتر از ساير بيماران ديابتي در معرض ابتلا به بيماري قلبي هستند.

به گفته آنها، اين مشکل مي تواند آسيب ديدگي ديواره عروق به علت افزايش ميزان قند خون باشد.

پزشکان مي گويند؛ مرداني که دچار مشکل نعوظ هستند حتما بايد به پزشک مراجعه کنند.

به گزارش مجله کالج آمريکايي قلب، محققان دانشگاه چيني هنگ کنگ در تحقيقات خود در پي بررسي اهميت توجه به مشکلات نعوظ به عنوان تشخيص زودهنگام بيماري هاي قلبي بودند.

تحقيقات پيشين بيانگر بروز مشکلات جنسي در مردان مبتلا به ديابت نوع دوم به مدت سه سال پيش از ابتلاي آنها به مشکلات قلبي بود.

براي بررسي اين موضوع، محققان تحقيقاتي را بر روي بيشتر از دو هزار و 300 مرد انجام دادند. يک چهارم اين افراد به مشکلات نعوظ مبتلا بودند. سابقه ابتلا به بيماري قلبي يا سکته قلبي در هيچ کدام از آنها وجود نداشت.

از اين تعداد، بيش از 120 تن در طول يک دوره چهار ساله دچار سکته قلبي يا مبتلا به بيماري هاي قلبي شدند. احتمال حضور مردان مبتلا به مشکلات نعوظي در اين گروه دو برابر بيشتر از ساير افراد مورد آزمايش بود.

به گفته دکتر پيتر چون ييپ تونگ که سرپرستي اين گروه تحقيق را برعهده داشت، بروز مشکلات نعوظي بايد علامت خطري براي مبتلايان و پزشکان باشد.

به گفته او سطح بالاي قند خون باعث التهاب سطح داخلي عروق و تصلب شرائين در رگ هاي کرونر قلب و آلت تناسلي مردان مي شود.

دکتر رابرت کلونر، استاد دانشکده پزشکي "کِک" در دانشگاه جنوب کاليفرنيا با مهم دانستن نتيجه اين تحقيق گفت: "مردان بايد مشکلات نعوظ را پيام آور واقعي ابتلا به تصلب شرائين عروق کرونر قلب بدانند."

در تحقيق جداگانه‌اي که در چهار مرکز پزشکي در ايتاليا انجام شد، محققان 300 مرد را مورد آزمايش قرار دادند. همه اين افراد به بيماري ديابت مبتلا بودند و در مراحل اوليه بيماري قلبي قرار داشتند. 118 تن از اين افراد علاوه بر اين دو مشکل، به مشکلات نعوظ هم مبتلا بودند. در طول دوره چهار ساله اين تحقيق مشخص شد؛ احتمال بروز سکته قلبي يا يک مشکل جدي قلبي در اين افراد دو برابر بيشتر از ساير اعضاي گروه بود.

در اين حال، احتمال بروز سکته قلبي در آن دسته از بيماراني که داروهاي کاهش دهنده کلسترول خون مصرف مي کردند و يا اين که دچار مشکلات نعوظ نبودند، تا يک سوم کمتر بود.

محققان همچنين سعي کردند رابطه مصرف داروي واياگرا که براي مقابله با مشکلات نعوظ مصرف مي شود را با کاستن از خطر بروز سکته قلبي بررسي کنند.

هر چند تاثير اين دارو در کاهش موارد ابتلا به سکته قلبي مثبت به نظر مي رسد اما تعداد مصرف کنندگان اين دارو در گروه مورد مطالعه به اندازه اي نبود که محققان بتوانند نتيجه گيري درستي انجام دهند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.88647s, 19q