تغيير چيدمان و تميز کردن آشپزخانه

۱۳۹۲/۱۲/۲۵ - ۱۲:۳۳ - کد خبر: 107802

سلامت نیوز : يکي از مراحل خانه تکاني، بازنگري در چيدمان خانه است که اگر با سليقه و دقت نظر انجام شود، حس نو شدن را در دل اهالي خانه زنده مي کند.


خانه تان را متفاوت کنيد

*يکي از عناصري که تغيير چيدمان آن، شکل عمومي خانه را به کلي عوض مي کند، مبلمان است. براي ايجاد تغيير، شيوه چيدن آن ها را تغيير دهيد يا اين که رويه کهنه آن ها را با رويه اي جديد تعويض کنيد.

*اگر پريز و سيم آنتن اجازه مي دهد، حتما جاي تلويزيون را هم تغيير دهيد. فقط در اين جابه جايي حواس تان به محل جديد تلويزيون باشد که زير نور قرار نگرفته باشد.

*براي تغيير چيدمان مي توانيد به اتاق نشيمن خانه تان هم سر بزنيد. چيدمان وسايل اتاق نشيمن را تغيير دهيد.

*اگر اهل هنر هستيد نقاشي يا عکس هاي مورد علاقه تان را قاب کنيد و به ديوار بياويزيد که تاثير فزاينده اي بر بزرگنمايي اتاق دارد. اگر رنگ به کار رفته درون اثر ملايم و کمرنگ است، قابي با رنگ تند و گرم انتخاب کنيد و برعکس براي آثار هنري شلوغ از قاب هايي با رنگ هاي ملايم استفاده کنيد.

آشپزخانه و دنيايي از کار

*کابينت ها حداقل سالي يک بار به گردگيري و شست وشو نياز دارند، بهتر است هر سال، نايلون هاي کف آن ها را هم عوض کنيد. براي انتخاب نوع نايلوني که براي کف قفسه ها استفاده مي کنيد بايد توجه داشته باشيد که کابينت هايي که نزديک زمين است به نايلون هاي مقاوم تر و ضخيم تري نياز دارد، ولي مي توانيد از نوع جديدي از نايلون هاي شيشه اي نيز استفاده کنيد که کف کابينت ها مي چسبد.

* نوبتي هم که باشد نوبت به تميز کردن کشوهاي يخچال مي رسد. آن ها را کاملاً بيرون آوريد و زير شير آب بشوييد و يا با يک دستمال خيس آن ها را تميز کنيد. براي جلوگيري از کپک زدن مواد غذايي در داخل اين کشوها يک تکه اسفنج کوچک قرار دهيد تا رطوبت را به خود جذب کند. پس از اين که بدنه داخلي يخچال و سطح قفسه هاي آن را تميز کرديد، يخچال را از برق بکشيد و آن را جلوتر بياوريد تا از ديوار فاصله بگيرد. سطح پشت يخچال را از گرد و خاک تميز کنيد تا خيال تان از همه جا راحت باشد.

*مي دانيم که خانم ها به تميزي اجاق گاز بسيار اهميت مي دهند اما به هر حال اين کار هم جزئي از خانه تکاني است. شما مي توانيد پس از برداشتن وسايل روي گاز بدنه آن را با يک تکه ابر آغشته به مواد شوينده کاملا بشوييد و سپس با يک دستمال خشک آن را تميز کنيد.

منبع : روزنامه خراسان

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16986s, 19q