ارتباط جنون با عناوين شغلي!

۱۳۸۷/۰۳/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10782
ارتباط جنون با عناوين شغلي!

دکتر« اولتراوت کروگر» و همکارانش اعلام کردند: احتمال ابتلا به جنون در مشاغلي مانند تدريس که فرد در آن با مردم يا اشيا سر و کار دارند نسبت به افراد ديگر که سطح ارتباطشان با مردم کمتراست، 34 درصد پايين تر است.

محققان همچنين از کاهش 28 درصدي احتمال ابتلا به جنون درمشاغلي مانند کشاورزي که فرد با اشيا سر و کار داشته و از پيچيدگي بالايي برخورداراست، خبر دادند.


با اين حال دکتر کروگر به رويترز گفت: اين تحقيقات اعتبار نسبتا کمي دارد و مطالعات ديگر نتايج ما را در حال حاضر تاييد نمي کنند.

کروگر و همکارانش در بيمارستان دونت – ساکرمنت در حتي از کاهش بيشتر احتمال ابتلا در مشاغل با پيچيدگي بالا که بعد از 23 سالگي انجام مي شوند، خبر دادند.

محققان از داده هاي مطالعاتي سلامت و پيري در کانادا استفاده کردند. اين کار براي ارزيابي ارتباط بين پيچيدگي کار و ابتلا به جنون در ميان 3هزارو557 زن و مردي بود که در ابتداي تحقيقات 73 سال داشتند.

محققان گزارش مي دهند؛ 400 مورد از اين تعداد مبتلا به جنون بودند. بيشترين موارد مشابه را مشاغلي مانند منشي گري ، تندنويسي، کشاورزي، تدريس در مدارس ابتدايي و راهنمايي، پرستاران تحصيل کرده يا درحال تحصيل و دفترداري در ادارات عمومي تشکيل مي دادند. مشاغل با توجه به اشياء ، افراد يا اطلاعات به دو سطح ، پيچيدگي بالا و متوسط درجه بندي شد. آنچنان که گفته شده ، مشاغل با پيچيدگي بالا که ارتباط با مردم و اشياء را مي طلبد از احتمال کمتري براي ابتلا به جنون برخوردار است.

محققان دراين تحقيق، عوامل ديگري مانند کارهاي فيزيکي و تحرک، جنسيت، وضع تحصيل، علايق، مصرف مشروبات الکلي و سيگار، خانواده و پرونده پزشکي افراد را که بالقوه مي تواند عامل ابتلا به جنون باشد را در نظر گرفته اند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.53306s, 19q