چگونگی خدمت‌دهی بیمارستان‌ها به بیماران دیالیزی در ایام عید اعلام شد

۱۳۹۲/۱۲/۲۷ - ۱۲:۰۹ - کد خبر: 107951
چگونگی خدمت‌دهی بیمارستان‌ها به بیماران دیالیزی در ایام عید اعلام شد

سلامت نیوز : کارشناس دیالیز اداره پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت، چگونگی ارایه خدمت به بیماران دیالیزی در ایام عید و در شرایط مسافرت را تشریح کرد.

دکتر حمید رجلانی در گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره چگونگی ارایه خدمات بیمارستان‌ها به بیماران دیالیزی در تعطیلات نوروز گفت: بخش‌های دیالیز در کل 52 هفته در سال به صورت مستمر فعال بوده و خدمات لازم را به بیماران دیالیزی ارایه می‌دهند.

وی تاکید کرد: بخش‌های دیالیز در هیچ یک از تعطیلات سال از جمله تاسوعا، عاشورا، لیالی قدر و نوروز تعطیلی نداشته و خدمت رسانی‌های لازم را به بیماران مربوطه انجام می‌دهند.

رجلانی در این باره افزود: از آنجا که بیماران دیالیزی باید هفته‌ای دو تا سه مرتبه دیالیز شوند، بخش‌های دیالیز بیمارستان‌ها نیز مانند اورژانس‌های بیمارستانی فعال خواهند بود؛ همان طور که اورژانس هیچ بیمارستانی در هیچ مقطع زمانی تعطیلی ندارد، بخش‌های دیالیز نیز همین طور هستند و بیماران می‌توانند در کل ایام سال از خدمات بخش‌های دیالیز استفاده کنند.

وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره چگونگی ارایه خدمت به بیماران دیالیزی در شرایط مسافرت‌ها و از جمله مسافرت‌های نوروزی، گفت: هماهنگی‌ها جهت ارایه خدمت به این بیماران در ایام سفر نیز صورت گرفته است و این مبحث موضوعی نیست که تنها به امسال مربوط باشد، بلکه روالی است که همواره وجود داشته است. به این ترتیب بخش‌هایی که می‌خواهند بیمار جابجا کنند با یکدیگر در ارتباطند. در نامه‌ای نیز به صورت کتبی سوابق دیالیز بیمار جهت معرفی به مرکز درمانی استان یا شهر مورد نظر ذکر می‌شود که بیمار هنگام مراجعه به مرکز مربوطه با ارایه آن نامه خدمات لازم را دریافت می‌کند.

رجلانی در پایان گفت: در چنین شرایطی اگر به هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی استان مورد نظر نیاز باشد، اقدامات لازم توسط مسوولان بخش‌ها انجام خواهد شد و بیماران مشکلی از بابت دریافت خدمات دیالیز در شرایط مسافرت نخواهند داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.94997s, 19q