توصیه های مسافرتی به بیماران هموفیلی

۱۳۹۲/۱۲/۲۸ - ۱۲:۲۱ - کد خبر: 108064
توصیه های مسافرتی به بیماران هموفیلی

سلامت نیوز: قبل از سفر از چگونگي وضعيت مراكز درماني خاص بيماران هموفيلي در طول مسير و شهر مقصد اطلاعات لازم را از دفتر مركزي كانون كسب نمائيد.

به گزارش سلامت نیوز، توصيه هاي كانون هموفيلي ايران به بيماران در رابطه با مسافرت هاي نوروزي به شرح زیر است:


1- دفترچه بيمه و كارت هموشمند دريافت دارو را به همراه داشته باشيد .


2- همراه داشتن وسايل كمك هاي اوليه و مقدار معيني دارو نسبت به وزن بيمار اهميت جدي دارد و مي تواند از به وجود آمدن وقفه در سفر شما جلوگيري نمايد. توصيه مي شود حداقل دو دوز مصرفي دارو به همراه داشته باشيد.


3- در مسافرت هاي زميني در صورتيكه راننده خورو هستيد حداقل در هر دوساعت يكربع استرحت نمائيد و اجازه دهيد.مفصل هاي پا از حالت جمع شدن خارج گردند.


4- بستن كمربند ايمني در مسافرت با وسايل نقيله در هر قسمت خودرو و يا اتوبوس ها ضرورت تام دارد.


5- به بيماران هموفيلي كه راننده خودرو نيستند اساسا توصيه مي شود در خودرو هاي سواري از صندلي عقب خورو جهت نشستن استفاه نمايند. كودكان و نوجوانان هموفيلي اساسا مي بايست از نشستن در صندلي جلو خودرو خود داري نمايند.


6- تلاش نمائيد براي سفر هاي دور از هوايما و در غير اينصورت از قطار استفاده نمائيد . در صورتيكه از اتوبوس براي مسافرت استفاده مي نمائيد از اتوبوس هاي با صندلي مناسب و در غير اينصورت حتما از دوصندلي استفاه نمائيد كه بتوانيد تحرك بيشتري در استراحت دادن به مفاصل پا داشته باشيد. براي سفرهاي بالاي 4 ساعت ، توصيه مي شود با مشورت پزشك مقداري دارو به صورت پيشگيري مصرف نمائيد.


7- قبل از سفر از چگونگي وضعيت مراكز درماني خاص بيماران هموفيلي در طول مسير و شهر مقصد اطلاعات لازم را از دفتر مركزي كانون كسب نمائيد.


8- در صورت حادثه منجر به خونريزي در هر شرايطي با مركز اورژانس تماس بگيريد . بر اساس بخشنامه وزارت بهداشت اين مراكز موظف به اعزام شما به مراكز درماني خاص بيماران هموفيلي هستند كه اسامي آنها اعلام شده است.


9- با توجه به اينكه در فصل بهار گرايش همگان به استفاده از طبيعت است از كفش هاي بسته براي حضور در اين مكان ها استفاه نماييد . والدين كودكان هموفيلي با دقت بيشتري مي بايست اين توصيه را براي فرزند خود اجرايي نمايند كه اين بيماران از خطرات احتمالي بريدگي در ناحيه پا در امان باشند.


10- از وارد شدن با پاي برهنه به رودخانه ها و آبگير ها اكيدا خودداري نمائيد تا از خطرات ناشي از وجود فلزلت، شيشه و سنگ هاي برنده در امان باشيد.


11- بالارفتن از درختان اساسا مخاطره آفرين است و اين خطره براي بيماران هموفيلي و به خصوص كودكان و توجوان بسيار بيشتر از افراد معمولي است.


12- هر نوع ضربه شديد به ناحيه سر مي بايست با دقت مواظبت گردد و در صورت ديدن علائمي مانند سردرد شديد و تهوع فورا به نزديكترين مركز درماني مراجعه شود. همچنين سر درد هاي شديد و بي دليل كه ناگهاني آغاز مي شوند و يا بيدار شدن از خواب با سر درد شديد همراه فورا مي بايست مورد توجه قرار گيرد و در صورت دور بودن از مركز درماني حتما يك دوز دارويي به صورت پيشگيري تزريق و به مركز درماني مراجعه شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.98826s, 19q