شایعه ریزگردهای سمی باید اثبات شود

۱۳۹۳/۰۱/۰۲ - ۲۲:۵۰ - کد خبر: 108134

سلامت نیوز :سخنگوی فراکسیون محیط ‌زیست مجلس شورای اسلامی این موضوع که ریزگرد‌های حاوی اروانیوم وارد کشور شده است یک شایعه‌ای بیش نیست و اگر کسی ادعایی در این زمینه دارد باید اثبات شود.موید حسینی صدر، سخنگوی فراکسیون محیط ‌زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم،‌ در خصوص آلودگی هوای کشور و راهکار کاهش این امر، اظهار داشت: یکی از جدی‌ترین معضلات شهرهای بزرگ مانند تهران، آلودگی هوا بوده که این موضوع جزء مطالبات مردم مطرح است و برای رفع وحل آن باید اقدامات مهمی صورت گیرد.
*مصرف بالای سوخت و افزایش آلودگی هوا
وی با بیان اینکه مصرف بالای سوخت، مشکلات موتور خودرو و کیفیت سوخت از عوامل موثر و اصلی آلودگی هوا محسوب می‌شود، ادامه داد: متاسفانه در زمینه حمل و نقل عمومی دچار ضعف هستیم که در این زمینه باید اقدامات موثری صورت گیرد.
سخنگوی فراکسیون محیط ‌زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصرف بسیار سوخت آلودگی به دنبال دارد، افزود: موتورخودروها باید کیفیت بالایی داشته و مبدل روی آن نصب شود؛ متاسفانه بنزین پتروشیمی حجم بالایی از آلودگی را به خود اختصاص می‌دهد و اینکه می‌گویند حذف شده کاملاٌ مشخص نیست که این امر صورت گرفته باشد.
حسینی صدر عنوان کرد: بالای 45 میلیون لیتر از پالایشگاه بنزین پتروشیمی تولید می‌شود بنابراین باید به دنبال اصلاح مصرف سوخت و وارد نکردن بنزین پتروشیمی باشیم و دولت این امر را در اولویت خود قرار دهد و به طور جدی برنامه جامع کاهش آلودگی هوا را اجرایی کند.
* ادعای ریزگرد‌های حاوی اورانیوم باید اثبات شود
وی اظهار داشت: وقتی در خیابان‌ها از سرعت خودرو کاسته شده و در ترافیک می‌ماند، به دلیل افزایش مصرف سوخت، آلودگی بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد بنابراین در اینجا باید بگویم که با کاهش ترافیک شاهد کاهش آلودگی هوا خواهیم بود درواقع ترافیک باعث افزایش آلودگی هوا می‌شود.
سخنگوی فراکسیون محیط ‌زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص ریزگردهای حاوی اورانیوم، بیان کرد: این موضوع که ریزگرد‌های حاوی اروانیوم وارد کشور شده است یک شایعه‌ای بیش نیست چرا که این ریزگرد در کشور ما وجود نداشته و اگر کسی ادعایی در این زمینه دارد باید اثبات شود چرا که اورانیوم بسیار سرطان زا و خطرناک است و نمی‌توان به راحتی چنین ادعایی کرد؛ بنابراین باید در خصوص این صحبت ریشه‌یابی دقیق صورت گیرد تا متوجه شویم که منشا این ادعا کجاست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.07474s, 18q