نظر وزیر بهداشت درباره پولدار بودنش

۱۳۹۳/۰۱/۰۵ - ۰۰:۱۹ - کد خبر: 108172

سلامت نیوز : دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی متخصص چشم پزشکی و فوق تخصص جراحی قرنیه است. او قبل از ورود به ساختمان وزارت بهداشت، در جایگاههای علمی و پزشکی، مسئولیتهای متعددی داشته و هنوز نیز برخی از این مسئولیت ها را همچنان عهده دار است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهربعد از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یکی از موسسان سازمان جهاد سازندگی در کشور نقشی فعال و مؤثر ایفا نمود. با شروع جنگ تحمیلی مدت ۳۳ ماه به عنوان یکی از طراحان مهندسی رزمی به صورت داوطلبانه در جبهه حضور داشت و در این مدت دوبار مجروح گردید.
دبیرکل انجمن چشم پزشکی ایران، مسئول بازسازی مناطق جنگ زده، عضو فرهنگستان علوم پزشکی، دبیر شورای سیاستگذاری رشته چشم پزشکی، دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، مشاور وزیر بهداشت در زمان وزارت محمد فرهادی، رئیس بخش قرنیه بیمارستان فارابی، کارشناس رشته چشم پزشکی در هیئت انتظامی نظام پزشکی، مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مؤسس و عضو هیئت مدیره انجمن پزشکی لیزری ایران، عضو هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت و... از جمله سوابق علمی و اجرایی وزیر بهداشت دولت روحانی است.
شاید، مهمترین مسئولیت وزیر بهداشت دولت یازدهم، عهده دار بودن موسسه ای خیریه است تحت عنوان موسسه نورآوران سلامت که هر چند وقت یکبار، با تجهیزات کامل و به همراه تعدادی از چشم پزشکان مجرب، به مناطق محروم و دور افتاده کشور می روند و نسبت به درمان بیماریهای چشم مردم این قبیل مناطق اقدام می کنند. البته گفته می شود این کاروان سلامت، نسبت به درمانهای دندانپزشکی مردم مناطق محروم نیز اقدام می کند. اما آنچه مسلم است، موسسه خیریه نورآوران سلامت، با حضور تعدادی از چشم پزشکان حاذق و مجرب کشور تشکیل و راه اندازی شده است که همه هزینه های درمان بیماریهای چشمی مردم در مناطق دور افتاده و محروم کشور را خودشان تقبل می کنند.


ویژگی وزیر پولدار
او درباره پولدار بودن خودش می گوید: به نظرم وزیر پولدار خوب است، چون وقتی پولدار باشد، خودش را وقف می کند و به هیچ چیز دیگری فکر نمی کند. در ضمن شائبه ای هم به وجود نمی آید که او می خواهد از این فرصت برای خودش، خانواده و نزدیکانش استفاده کند. وزیر پولدار بخشنده است، با دید وسیع تری نگاه می کند و در ایجاد فرصت برای دیگران، سخاوتمند است.
وزیر بهداشت معتقد است کسی که هنرمند است، از یک مرحله به بعد دیگر پول برایش مهم نیست و بیشتر به دنبال عرضه هنرش است، بخصوص اگر این هنر در ارتباط با نجات جان مردم باشد.
من همین الان هم کار چشم پزشکی را کنار نگذاشته ام، ولی سالهاست دیگر نیازی به پول آن ندارم و این اتفاق مربوط به چند ماه اخیر نیست. من سالهاست دیگر به این پولها نیاز ندارم، چون سبک زندگی ام همان سبک قدیم پدر و مادرم است و اهل ولخرجی و تجملات نیستم.


اولویت نخست وزیر بهداشت
وقتی دولت یازدهم بر مسند کار قرار گرفت، یکی از مشکلات حاد مردم، کمبود و گرانی دارو بود. از همین رو، دکتر هاشمی در اولین اقدامش برای کم کردن مشکلات و بجرانهای حوزه سلامت، برنامه ای 100 روزه تدوین کرد که ارزان شدن دارو، در اولویت نخست این برنامه قرار داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16105s, 18q