بیمارستانهای تهران نیازمند خون هستند/ ذخایر خونی در مرز هشدار

۱۳۹۳/۰۱/۰۶ - ۰۸:۵۵ - کد خبر: 108213
بیمارستانهای تهران نیازمند خون هستند/ ذخایر خونی در مرز هشدار

سلامت نیوز: مدیرکل پایگاه انتقال خون استان تهران بر ضرورت تامین خون و فرآورده های خونی مورد نیاز بیمارستانهای پایتخت در ایام نوروز تاکید کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر فاطمه نادعلی گفت: میزان ذخایر خونی در روزهای پایانی سال گذشته به مرز هشدار رسید و در روزهای ابتدایی سال 93 نیز به دلیل اینکه مردم به سفر و گردش می روند، میزان مراجعات برای اهدای خون کاهش می یابد که همین مسئله، ما را در تامین خون و فرآورده‌های خون مورد نیاز بیمارستانها با مشکل مواجه کرده است.

وی افزود: مرکز انتقال خون تهران تامین کننده 30 درصد نیاز بیمارستانهاست و باید روزانه پاسخگوی نیاز بیش از 170 بیمارستان و مرکز درمانی باشد ولی این روز‌ها تامین خون مورد نیاز بیمارستانها به شدت با مشکل مواجه شده است و این در حالی است که نیاز به خون و فرآورده‌های خونی نیازی همیشگی است و بیماران همچنان برای درمان به بیمارستانها مراجعه می‌کنند.

مدیرکل پایگاه انتقال خون تهران، از مردم شریف و نوعدوست کشور تقاضا کرد در روزهای آغازین سال جدید، بیماران را فراموش نکنند و برای اهدای خون به پایگاههای انتقال خون مراجعه کنند چرا که ذخایر خونی خصوصا در شهر تهران به مرز هشدار رسیده است.

آدرس مراکز فعال خونگیری در تهران بر روی سایت انتقال خون تهران به آدرس www. tehranbtc. ir قرار دارد و مردم شریف و نوعدوست کشور می‌توانند با ارائه اصل مدارک شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه) با مراجعه به یکی از این پایگاهها به این امر خداپسندانه اقدام کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.50277s, 19q