97کیلو گوشت فاسد مرغ در خرامه فارس کشف شد

۱۳۹۳/۰۱/۰۶ - ۰۹:۲۶ - کد خبر: 108218
97کیلو گوشت فاسد مرغ در خرامه فارس کشف شد

سلامت نیوز: سرپرست اداره دامپزشکی خرامه گفت: صبح امروز(سه شنبه) ۹۷ کیلوگرم گوشت مرغ فاسد و آلایشات خوراکی آن شامل جگر، سنگدان و دل از چهار مرغ فروشی در سطح شهر خرامه کشف، جمع آوری و معدوم شد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ،احمدرضا زارع سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: صبح امروز(سه شنبه) ۹۷ کیلوگرم گوشت مرغ فاسد و آلایشات خوراکی آن شامل جگر، سنگدان و دل از چهار مرغ فروشی در سطح شهر خرامه کشف، جمع آوری و معدوم شد.

وی به طرح تشدید نظارتی ویژه عید نوروز اشاره کرد و گفت: اداره دامپزشکی شهرستان خرامه با همکاری بازرسان اداره صنعت معدن تجارت این شهرستان طرح ویژه نظارتی را از ۲۶ اسفند ماه آغاز نموده که این طرح تا پایان تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت.

زارع با اشاره به اینکه شبکه دامپزشکی شهرستان خرامه با هرگونه توزیع گوشت و مرغ فاسد و یا حمل غیرمجاز به شدت برخورد می کند، تصریح کرد: بازرسی از واحدهای مختلف صنفی نظیر مرغ فروشی ها، رستوران ها و قصابی ها در راستای تامین امنیت زیستی و غذایی و سلامت جانی شهروندان با جدیت در این شهرستان ادامه دارد.

سرپرست اداره دامپزشکی خرامه نظارت بر تمام مراحل تولید، حمل و نقل و عرضه فرآورده های دامی را از وظایف مهم دامپزشکی دانست و تصریح کرد: این امر مانع از انتقال بیماری های واگیردار از این فرآورده ها به جمعیت انسانی می شود.

وی افزود: یک اکیپ بازرسی سه نفره متشکل از ناظران و بازرسان اداره دامپزشکی و اداره صنعت معدن تجارت در این شهرستان آماده خدمت رسانی به مردم شهرستان هستند که افراد در صورت مشاهده هرگونه تخلف می توانند با شبکه دامپزشکی و بازرسین اداره صنعت معدن تجارت تماس برقرار کنند.

زارع در پایان خاطرنشان کرد: مردم ضمن توجه به تاریخ تولید و مصرف محصولات دامی، از خرید و مصرف فرآورده های خام دامی بدون مهر دامپزشکی و برچسب معتبر، خرید گوشت چرخ کرده از قبل آماده شده در بسته بندی متفرقه و خریداری فرآورده های خام دامی از مراکز غیرمعتبر و بدون مجوز بهداشتی خودداری کرده و به هنگام قطعه کردن و شستشوی فرآورده های خام دامی از دستکش استفاده کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.17401s, 19q