بارش برف در 9 استان کشو؛

نجات 14 هزار مسافر نوروزی از برف/ نجات خانواده شیرازی از یخ‌زدگی

۱۳۹۳/۰۱/۱۱ - ۱۰:۱۰ - کد خبر: 108345
نجات 14 هزار مسافر نوروزی از برف/ نجات خانواده شیرازی از یخ‌زدگی

سلامت نیوز: رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از نجات 14 هزار نفر از هموطنان گرفتار در برف و کولاک خبر داد.

دکتر پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح آخرین جزئیات امدادرسانی به مسافران نوروزی در برف و کولاک مانده، گفت: بارش برف و کولاک در 9 استان کشور گزارش شده است.

وی افزود: بر اساس آخرین اخبار دریافتی، برف در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، گیلان، کردستان، زنجان، قم و مازندران گزارش شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه بر اثر بارش برف و کولاک، امدادگران به 14 هزار نفر امدادرسانی کردند، گفت: بر اثر این وضعیت 32 نفر مصدوم شدند که امدادگران نسبت به انتقال هشت نفر از آنها به بیمارستان اقدام کردند.

کولیوند با اشاره به اسکان اضطراری 1600 مسافر در مساجد و پایگاه‌های امداد و نجات، گفت: همچنین 350 دستگاه خودرو که در برف محبوس شده بود، توسط امدادگران رهاسازی شد.

به گفته وی، هزار قوطی کنسرو، 1400 قرص نان و 1200 تخته پتو میان مسافران نوروزی محبوس شده در برف توزیع شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر همچنین در تشریح یکی ازعملیات‌های خاص امدادگران جمعیت هلال‌احمر گلستان، گفت: شب گذشته یک خانواده شیرازی در جنگل‌های هزارپیچ گم شده بودند که با توجه به کاهش برودت هوا و بارش شدید باران، احتمال یخ‌زدگی این افراد وجود داشت که امدادگران پس از سه ساعت عملیات جست‌وجو نسبت به یافتن و نجات این خانواده شیرازی اقدام کرده و پس از انجام اقدامات اولیه درمانی، نسبت به اسکان اضطرای آنها اقدام کردند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.45235s, 18q