پلیس پایتخت، امنیت روز طبیعت را تأمین می‌کند

۱۳۹۳/۰۱/۱۲ - ۱۸:۱۸ - کد خبر: 108370
پلیس پایتخت، امنیت روز طبیعت را تأمین می‌کند

سلامت نیوز :رئیس پلیس پایتخت از آمادگی کامل کلیه نیروهای این پلیس تا پایان تعطیلات نوروز خبر داد و گفت: نیروهای پلیس تهران برای تأمین امنیت تفرجگاه‌ها، در کلیه بوستان‌ها و پارک‌های جنگلی مستقر هستند.
به گزارش فارس، سردار حسین ساجدی نیا با اشاره به فعال شدن قرارگاه نوروزی در اسفندماه، اظهارداشت: به منظور تأمین امنیت بیشتر پایتخت، پلیس تهران به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به شهروندان است. وی گفت: از 28 اسفندماه تا پایان تعطیلات نوروز 93، در 250 نقطه پایتخت خصوصاً محلات و نقاط جرم خیز، ایستگاه‌های پلیس مستقر شدند، با تقویت این ایستگاه‌ها پلیس تهران در نوروز امسال با آمادگی کامل در خدمت مردم بود.

ساجدی نیا خاطرنشان کرد: این ایستگاه‌ها اولین حلقه ارتباطی شهروندان با پلیس به شمار می‌آیند، به گونه‌ای که فعال‌تر از گذشته عمل کرده و علاوه بر پیشگیری از وقوع جرم، تأمین امنیت محلات را به عهده دارند. وی به استقبال شهروندان تهرانی از استقرار ایستگاه‌های پلیس اشاره کرد و گفت: شهروندان با ارسال نظرات خود با 110، 197 و حتی در دیدار با مسئولان از استقرار این ایستگاه تشکر و قدردانی کردند، به گونه‌ای که حتی در برپایی آن نیز مشارکت داشتند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به سفرهای نوروزی شهروندان و دید و بازدید آن‌ها در این ایام، گفت: به منظور پیشگیری از بروز جرایم خصوصاً سرقت، پلیس پایتخت با تشدید طرح های انتظامی با سارقان و مخلان نظم و امنیت مردم، قاطعانه برخورد می‌کند.

ساجدی نیا با اعلام اینکه کشفیات پلیس تهران از ابتدای نوروز تاکنون، 26 درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است، گفت: با افزایش گشت‌های انتظامی به صورت خودرویی، پیاده و موتوری، زمینه بروز جرم خصوصاً سرقت از 29 اسفند تاکنون نسبت به مدت مشابه، 5 درصد کاهش داشته است. ساجدی‌نیا به استقرار پلیس نامحسوس و نیز پلیس بزرگراه در همه معابر طی این مدت اشاره کرد و گفت: همچنین تماس‌های مردمی با پلیس 110 نیز طی این مدت کاهش داشته است.

وی با اشاره به پیش بینی‌های پلیس پایتخت برای روز طبیعت، گفت: با توجه به اینکه اغلب شهروندان به همراه خانواده‌های خود در روز سیزدهم فروردین از منازل خود خارج و برای تفریح و شادی به دل طبیعت و پارک‌ها و تفرجگاه‌ها می‌روند، از این رو برقراری و حفظ امنیت و آرامش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و پلیس نیز جهت پیشگیری از وقوع هر جرمی تدابیر لازم را برای ایجاد فضایی سالم توام با امنیت و آرامش برای شهروندان اندیشیده است.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه مأموران پلیس تهران برای تأمین امنیت تفرجگاه‌ها در کلیه بوستان‌ها و پارک‌های جنگلی مستقر هستند و روز طبیعت را در کنار مردم برای تأمین امنیت آن‌ها سپری می‌کنند، افزود: همچنین در پارک‌های بزرگ علاوه بر استقرار ایستگاه‌ها، گشت های پلیس فعال هستند.

وی تصریح کرد: مأموران پلیس راهور نیز در مبادی ورودی و خروجی پایتخت و تفرجگاه‌ها مستقر هستند و پیش‌بینی می‌کنیم ترافیک پارک‌های جنگلی همزمان با بازگشت مردم اندکی افزایش یابد.

وی به استفاده از گشت‌های هوایی در نوروز اشاره کرد و گفت: همچنین در روز طبیعت، از گشت‌های هوایی به منظور کنترل تفرجگاه، پارک‌ها و سطح معابر استفاده می کنیم. ساجدی نیا با بیان اینکه در پنج روز اول سال نو با هیچگونه ترافیکی در تهران مواجه نبودیم، گفت: اما از روز ششم به دلیل افزایش دید و بازدیدهای نوروزی، در مناطق مرکزی و بزرگراه ها شاهد ترافیک روان عصرگاهی هستیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.55533s, 18q