چطور موهاي نوزاد را كوتاه كنيم؟

۱۳۹۳/۰۲/۱۱ - ۱۵:۳۸ - کد خبر: 108420

سلامت نیوز: موهاي نوزاد با كودك متفاوت است به همین دلیل است که باید مراقب کوتاه کردن موهای یک نوزاد باشید

دلایل ریزش مو در کودکان

وقتي فرزند شما مرز 2 سالگي را مي‌گذراند و وارد دنياي نوپايي مي‌شود، ديگر نوزاد نيست و نگهداري‌ در مورد پوست و موي كودك نوپا و بزرگ‌تر با نوزادان بسيار متفاوت است. اگر اطلاعاتي در اين مورد نداريد، اين توصيه‌ها را بخوانيد و جدي بگيريد.

- عفونت قارچی پوست سر: در این حالت لکه‌های حلقه‌ای بدون مو و بسیار خارش‌دار و به رنگ صورتی یا خاکستری که در آن پوسته‌هایی نیز وجود دارد در سر کودکان مشاهده می‌شود.

- موخوره: در اين بیماری لكه‌هاي گرد و بي‌مو ناگهان ظاهر مي‌شوند و ظرف چند ماه موهاي نازك سفيد از آن سر در مي‌آورند و سپس موهاي طبيعي می‌رویند.

- وسواس کندن مو: برخی کودکان به دلیل تیک های عصبی یا خلق و خوهای مخصوص مجبور به کشیدن، تاب دادن و شکستن موهایشان می‌شوند. این بیماری زمانی که کودک بر چیزی متمرکز می‌شود بدتر می‌شود.با موی کودکان مهربان باشید

از آنجا که کودکان فاقد هورمون جنسی هستند میزان چربی موی آنها بسیار کم است و به همین دلیل به آسانی صدمه دیده و شکننده می‌شود، پس به هیچ وجه با خشونت موی آن‌ها را شانه و سشوار نکشید. به خصوص در مورد موی دختران برای زیبایی موهایشان را بیش از حد نکشید. اگر نوزاد پر مویی دارید می‌توانید جهت آرایش دادن موها، به موهای او برس بکشيد اما باید دقت کنید که تنها از برس‌هاي مویی استفاده کنید و از برس‌هایی با دندانه‌هاي پلاستيکي و فلزي استفاده نکنید. البته در این کار زياده‌روي نکنید و همچنین برس را محکم به سر نوزاد نکشید.كي موهاي كودك را كوتاه كنيم؟

1- بعد از خواب بعدازظهر یا خوردن شیشه شیر بهترین زمان برای آرایشگری است زیرا کودک در آرامش است.

2- کودک خود را روي صندلي بنشانيد و آينه‌اي به دستش بدهيد.

3- صندلی‌ای را انتخاب کنید که دسته و محافظ داشته باشد زیرا کودک نمی‌تواند خودش را نگه دارد.

4- فاصله شما با بچه نباید زیاد باشد و خیلی برای این کار خم نشوید، زیرا دراین صورت احتمال لرزش دست‌هایتان وجود دارد. بهترین حالت این است که کودک را روی یک صندلی بلند بنشانید و خودتان ایستاده آرایشگری را شروع کنید.

5- صندلی‌ای را انتخاب کنید که دسته و محافظ داشته باشد زیرا کودک نمی‌تواند خودش را نگه دارد.

6- او را عصبی و کلافه نکنید، اگر از پارچه انداختن دور گردنش او را کلافه مي‌شود مي‌توانيد بلوز کهنه خودتان را به تن او کنيد.

7- هنگام کوتاه کردن موي کودک تنها نباشيد، شما نياز به کمک داريد. پدر بچه يا فرد ديگري مي‌تواند او را سرگرم کند و دستش را بگيرد تا شما بتوانيد به راحتي مو‌هاي کودک را کوتاه كنيد.

8- بهتر است کمي موهاي بچه را خيس كنيد البته توجه داشته باشيد که مو وقتي خشک مي‌شود دو الي سه ميليمتر کوتاه‌تر نشان داده مي‌شود.

9- قيچي کوتاه کردن موي کودک بايد باريک و تيز باشد.

10- تلويزيون را روشن کنيد تا حواس کودک پرت شود و خيلي حرکت نکند.تناسب چهره كودك با مدل مو

برای آرایش و اصلاح موهای کودک باید به حالت و ویژگی‌های چهره او توجه کنید تا زیبایی صورت کودک چند برابر شود. پس به حالت چهره کودک دلبندتان دقت کنید و با در نظر گرفتن نکات زیر موهایش را اصلاح کنید:ظریف نشان دادن صورت گرد

اگر کودکتان صورت گردی دارد و شما دوست دارید تا چهره او را ظریف‌تر نشان دهید، هنگام اصلاح، موهای بالای سر او را بلند نگه دارید و موهای اطراف را کوتاه کنید. برای پسربچه‌ها بهتر است موهای پشت سر و درمورد دختربچه‌ها موهای زیرگوش‌ها را کاملا کوتاه کنید. اگر فرزندتان صورتی خیلی گرد دارد، چتری کوتاه و کمی مو روی گوشش بگذارید.

گردترنشان دادن چهره کشیده

دراین صورت بهتر است که موهای جلوی صورت بلندتر از موهای پشت باشد. برای این منظور، بهتر است موها تا سطح چانه باشد و کنار صورت را بگیرد.

زیباترنشان دادن چهره مربع شکل

بیشتر حجم موهای اطراف سر را نگه داشته و موهای بالای سر را کوتاه کنید. آرایش موهای بچه نباید خیلی کوتاه باشد، زیرا در این صورت فرم مربع شکل صورت، بیشتر نشان داده می‌شود.

موهای کم پشت

دراین صورت باید موها را طوری اصلاح کرد که بیشتر نشان داده شود. در این مورد فقط سر موها را کوتاه کنید و تا حد ممکن حجم موها را حفظ کنید. اما موهاي بچه‌هايي كه پرپشت هستند را بايد هميشه كوتاه نگه داشت.

پیشانی بلند

وقتی پیشانی کودک شما بلند است باید سعی کنید پیشانی او را کوتاه‌تر جلوه دهید. در این صورت، موها را طوری آرایش کنید که روی پیشانی یا کنار سر بریزید. چتری‌های صورت کودک را تا قبل از سه سالگی خیلی پر نگذارید؛ زیرا از زیبایی صورت بچه کم می‌کند خصوصا اگر صورتش کمی حالت مربعی داشته باشد.مدل‌هاي موي كودك


موهای لخت

خیلی از دختر بچه‌ها موهای لختی دارند، اگر دختر کوچولوی شما نیز جنس موهایش از نوع لخت است، بهترین حالت برای او کمی بلند و ریخته شده روی شانه‌هایش است. موی لخت را به صورت جمع و به شکل دم اسبی هم می‌توان درست کرد.

دختران فرفری

اگر دختر دلبندتان موهای فرفری دارد موهایش را خیلی کوتاه نکنید. بهترین مدل برای این جنس مو، بلند نگهداشتن آن حداقل تا روی شانه‌هاست. مزیت موی فر این است که اگر کمی به آن ژل بزنید به هر حالتی درمی‌آید.

چتری دوست ها

این مدل مو اصطلاحا به مصری معروف است و اغلب تصور می‌کنند مدلی صرفا دخترانه است اما این طور نیست پسرکوچولویتان هم می‌تواند از این مدل مو استفاده کند.

بچه‌هاي خشن

این مدل مو خیلی مورد علاقه پسربچه‌هاست چون اغلب دوست دارند چهره‌شان کمی خشن باشد. به هر حال مدل موهای سیخ سیخی یا اصطلاحا جوجه تیغی یکی از مدل‌های هر ساله است و البته توصیه می‌شود برای بچه‌هایی که موهای صافی دارند این مدل زده نشود چون نمی‌توانند حالت خودشان را روبه بالا حفظ کنند. در نتیجه مدام باید از انواع ژل و ماسک مو برای نگه داشتن این مدل مو استفاده کنند.

بچه‌هاي راحت طلب

عده‌ای از کودکان از مدل‌های کوتاه خوششان می‌آید. نگهداری این مدل مو برای کودکان راحت‌تر است؛ زیرا موهایشان دور و برشان نیست و تمیز کردنش راحت‌تر است.

به روزها

فرق کج، یکی از مدل هایی است که سال ها قبل هم به عنوان مدل روز انتخاب شده بود و خیلی از دختربچه ها این مدل را دوست دارند چون هم باز بودن مو امکان پذیر است هم اینکه به شکل های مختلف از پشت بسته می شود. به هر حال فرق کج هنوز هم مد است.

بچه‌هاي باحوصله

یکی از مدل‌های مو برای دختربچه‌های شما مدل تیکه تیکه است. البته اگر فرزندتان حوصله نگهداری و رسیدن به موهایش را ندارد بی‌خیال این مدل شوید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.70492s, 20q