امکان درمان سرطان پوست ظرف يک هفته فراهم شد

۱۳۸۷/۰۳/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10843
امکان درمان سرطان پوست ظرف يک هفته فراهم شد

 بخش ملانوما سيدني در بيمارستان رويال پرنس آلفرد در حال انجام آزمايشات باليني هستند که طي آنها به داخل تومورهاي جداگانه يک رنگ قرمزموسوم به رز بنگال تزريق کردند که به مدت 50 سال براي تشخيص سرطان کبد يا چشم استفاده مي شده است. از اين ماده هم چنين به عنوان يک سم دفع آفت استفاده مي شده است.

جان تامپسون، رييس اين بخش درباره نتايج آزمايشات فوق گفت: با استفاده از اين روش تومورها ظرف يک هفته نابود شده و مي ميرند و ظرف 14 روز هيچ اثري از آنها روي پوست باقي نمي ماند.

وي افزود: يک آزمايش اوليه روي 20 بيمار نشان داد که بين 60 تا 80 درصد از تومورها تنها با يک تزريق با موفقيت درمان شدند.

اين آزمايش درعين حال نشان داد که رزبنگال روي بافتهاي سالم بدن بيماران هيچ تاثيري نمي گذارد و هم چنين به نظر مي رسد که اين ماده سيستم ايمني بدن را ترغيب به يک واکنش مفيد مي کند که ساير تومورهايي را که تزريق بر روي آنها صورت نگرفته، نابود کند.

دکتر تامپسون که نتايج تحقيقات خود را در نشست سالانه کالج استراليايي متخصصان پوست ارائه کرد، يادآور شد: نتايج تحقيقات بسيار جالب بود چون با تزريق روي يک تومور نه تنها خود آن نابود مي شد بلکه سيستم ايمني بدن با واکنشي غيرمنتظره ترغيب مي شد تا ساير تومورها را نيز از بين ببرد.

تامپسون گفت: يک بخش از آزمايشات اوليه ثابت کرد که اين شيوه درماني بي خطراست اگرچه تنها در يک مورد يک بيمار زن پس از تزريق و بعد از رانندگي به مدت يک ساعت در زير آفتاب تابستان با وجودي که تحت مراقبت شديد بود، با واکنش جدي و خطرناک در بدن خود مواجه شد.


تامپسون گفت: به حدود 120 بيمار موادي تزريق شد که از تومور خود آنها گرفته شده بود.

اين شيوه با هدف تقويت سيستم ايمني بدن براي پس زدن تومور سرطاني طراحي شد.

آزمايش نشان داد: افرادي که واکسينه شدند احتمال افزايش عمر آنها تا 5 سال ديگر، 40 درصد بيشتر شد. در حالي که اين احتمال در افراد واکسينه نشده 22 درصد بوده است.

دکتر تامپسون تاکيد کرد: تاثير مفيد و کارآمد اين روش بر روي بيماراني که واکسن زده بودند، ما را شگفت زده کرد.

وي خاطرنشان کرد: در نظر دارد در پژوهش بعدي خود 65 بيمار مبتلا به ملانوما را که با جراحي درمان نشده بودند، مورد آزمايش و مطالعه قرار دهد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.41604s, 19q