در ماه چند بار خوردن همبرگر مجاز است؟

۱۳۹۳/۰۱/۱۵ - ۰۸:۰۲ - کد خبر: 108439
در ماه چند بار خوردن همبرگر مجاز است؟

سلامت نیوز: کالري همبرگر، فقط منحصر به خود اين محصول که نوعي فرآورده گوشتي است،‌ نمي‌شود. در موارد بسياري، جوان يا نوجوان در کنار ساندويچ همبرگر، يک قوطي نوشابه و يک ظرف سيب‌زميني سرخ‌کرده هم سفارش مي‌دهد و گاهي هم درخواست افزودن پنير پيتزا به غذايش دارد.

همبرگر يکي از خوشمزه‌ترين و پرطرفدارترين انواع فست‌فود در دنياست. معمولا گرايش نوجوان‌ها و جوان‌ها به ساندويچ همبرگر خيلي زياد است. گاهي که ما از مضرات مصرف فست‌فودهاي پرکالري مانند ساندويچ همبرگر مي‌گوييم، گروهي از جوان‌ها اعتراض مي‌کنند و مي‌گويند که فعاليت زياد روزانه‌شان باعث از بين رفتن کالري همبرگري كه مصرف مي‌كنند، مي‌شود...

اين در حالي است که کالري همبرگر، فقط منحصر به خود اين محصول که نوعي فرآورده گوشتي است،‌ نمي‌شود. در موارد بسياري، جوان يا نوجوان در کنار ساندويچ همبرگر، يک قوطي نوشابه و يک ظرف سيب‌زميني سرخ‌کرده هم سفارش مي‌دهد و گاهي هم درخواست افزودن پنير پيتزا به غذايش دارد. ضمن اينکه بيشتر نان‌هاي ساندويچي، ‌جزو نان‌هاي سفيد هستند و استفاده از نان‌هاي ساندويچي سبوس‌دار، چندان رايج نيست. پس ‌مصرف يک ساندويچ همبرگر (که حاوي چربي اشباع و کلسترول بالايي است) با نوشابه، نان سفيد و گاهي هم پنير و سيب‌زميني،‌ مي‌تواند کالري بسيار بالايي به بدن برساند و به‌تدريج، زمينه‌ساز ابتلا به انواع بيماري‌هاي غيرواگير مانند بيماري‌هاي قلبي و عروقي و ديابت شود. از طرف ديگر، مصرف سس‌هاي سفيد و قرمز هم کالري ساندويچ را بالاتر مي‌برد. خيارشور موجود در اين غذاها هم باعث بالا رفتن تدريجي فشار خون مي‌شود. به‌همين دليل، در مجموع توصيه مي‌شود که تمام افراد در تمام گروه‌هاي سني و جنسي، در مصرف ساندويچ‌هاي مختلف از جمله همبرگر، حد اعتدال را رعايت کنند. اين حد اعتدال يعني محدود کردن مصرف همبرگر به ماهي يک يا دو مرتبه.

منبع: هفته نامه سلامت

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37427s, 19q