شگرد جدید کلاهبرداری پیامکی

۱۳۹۳/۰۱/۱۷ - ۱۱:۴۱ - کد خبر: 108579
شگرد جدید کلاهبرداری پیامکی

سلامت نیوز : رییس پلیس فتا خراسان شمالی از شگرد جدید کلاهبرداری از طریق ارسال با عنوان پیامک حجمی"نگاه کن ببین چیه ؟ شما برنده ۷۰ میلیون ریال شده اید."و ایجاد صفحه جعلی خبر داد.

شگرد جدید کلاهبرداری پیامکیبه گزارش افکارنیوز، سرگرد سهیل خاکشور در این رابطه افزود: در پی بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا ، شگرد جدید کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک حجمی و ایجاد صفحه جعلی در فضای مجازی شناسایی شده است لذا شهروندان در این رابطه هوشیار باشند.


وی بیان داشت: در این شیوه مجرمانه افراد کلاهبردار ابتدا اقدام به ارسال پیامک حجمی انبوه با متن "نگاه کن ببین چیه ؟ شما برنده ۷۰ میلیون ریال شده اید به سایت زیر مراجعه کنید :www.bank۷.org " که برخی از شهروندان به علت عدم آگاهی و جهت رسیدن به وجه اعلامی به وب سایت مذکور مراجعه و ترغیب شده ناخواسته شماره کارت – رمز اینترنتی – cvv۲ و تاریخ انقضای کارت خود را در داخل فرم مفتوحه وارد می کنند و آنگاه دکمه ارسال را فشار می دهند دریغ از اینکه سایت فوق جعلی بوده و اطلاعات بانکی شهروندان به این راحتی به سامانه بانک اطلاعاتی کلاهبرداران ارسال می گردد.


خاکشور یاد آور شد: در نهایت کلاهبرداران با داشتن مشخصات مورد نیاز عملیات بانکی و به جهت عدم شناسایی از سوی پلیس پس از نفوذ به حساب افراد سریعا اقدام به خرید اینترنتی کرده و به راحتی از این طریق طعمه های خود را فریب می دهند و پول کلانی را به سرقت می برند.

منبع: ايسنا

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.1906s, 18q