ورزش کردن کودکان را لاغر نمي کند

۱۳۸۷/۰۳/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10874
ورزش کردن کودکان را لاغر نمي کند

در اين مطالعات، پژوهشگران 300 کودک را به مدت پنج سال تحت مطالعه و پژوهش قرار داده و دريافته اند که کودکان چاق به دليل وزن زياد ورزش نمي کنند نه اين که به خاطر ورزش نکردن چاق شده باشند.

به گفته پژوهشگران؛ اگرچه ورزش کردن بسيار مفيد است اما والدين بايد روي تغذيه سالم کودکان خود متمرکز شده و ميزان کالري مصرفي در رژيم غذايي آنها را کاهش دهند.

براد متکالف، پژوهشگر ارشد دانشکده پزشکي پنسيلوانيا در پلي مونت در اين باره گفت: توضيح ما در اين باره اين است که کودکان چاق به دليل وزن زياد نمي توانند فعاليت کنند و پرتحرک باشند. براي آنها ورزش کردن و البته تنفس به هنگام ورزش و دويدن دشوار مي شود و به همين خاطر رغبتي به ورزش کردن ندارند. آنچه در مورد اين کودکان مهم است اين است که مطمئن شويم در وهله اول کودکان از راه هاي ديگري چربي اضافه دريافت نمي کنند.

وي تاکيد کرد: مقرون به صرفه ترين راه براي حل مشکل چاقي در کودکان اين است که تمام پولي را که براي خريد تنقلات و مواد خوراکي چاق کننده به کودکان مي دهيد کنار گذاشته و در عوض آنها را وادار به فعاليت کنيد.


به اين ترتيب اگر از ميزان کالري مصرفي روزانه در رژيم غذايي کودکان بکاهيد، مي توانيد به کاهش وزن آنها کمک کنيد که در نهايت تمايل آنها به تحرک جسمي و ورزش کردن افزايش پيدا مي کند.

با اين حال در اين پژوهش که شرح آن در مجله بريتيش مديکال به چاپ رسيده هرگز مطرح نشده است که فعاليت فيزيکي به هيچ وجه براي سلامت کودکان چاق مفيد نيست.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.84441s, 19q