تهراني‌ها قانونمندترين افراد در رانندگي هستند

۱۳۹۳/۰۱/۱۹ - ۱۱:۴۷ - کد خبر: 108757

سلامت نیوز :رئيس پليس سابق راهور تهران با اعلام کاهش 27 درصدي تصادفات فوتي در طرح نوروزي گفت: رانندگان تهراني قانونمندترين افراد در کشور هستند.

به گزارش سلامت نیوزبه نقل از مهر سردار حسين رحيمي روز دوشنبه در حاشيه مراسم توديع و معارفه رئيس پليس راهور تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تصادفات منجر به فوت پايتخت در ايام نوروز 27 درصد، تصادفات جرحي 28 درصد و تصادفات خسارتي نيز 20 درصد کاهش يافته است. خوشبختانه در ايام نوروز نيز همانند 4 سال گذشته شاهد روند خوبي در کاهش تلفات و تصادفات بوديم.وي ادامه داد: کار رئيس پليس جديد راهور پايتخت به دليل اينکه شهر تهران 4 سال رتبه برتر کاهش تلفات را به دست آورد بسيار سخت است.

ضمن اينکه روند و آمار تصادفات تهران روي تمامي کشور تاثير دارد.به گفته رئيس پليس سابق راهور تهران، اعمال قانون تخلفات حادثه ساز در سال 92 افزايش يافته است چرا که سمت و سوي صدور قبض جريمه به سمت حرفه اي شدن پيش رفته و رانندگاني که مرتکب تخلف مي‌شوند، جريمه خواهند شد.

وي در مورد اثربخش بودن اجراي طرح مناطق نمونه ترافيکي پايتخت گفت: اين طرح تاثير خودش را در احياي قانون در نقاط حساس پايتخت بر جاي گذاشت ضمن اينکه اصلاح تابلوها يکي ديگر از اقدامات انجام شده در اين طرح بود.

خبرنگاري از رحيمي پرسيد آيا افزايش مبلغ جريمه‌ها در کاهش تخلفات موثر است که وي در پاسخ گفت: جريمه به تنهايي کارساز نيست البته آن را بي تاثير نمي‌دانم. با توجه به تورمي که وجود دارد مطمئناً افزايش جريمه‌ها تاثير خودش را مي‌گذارد. در حال حاضر برخي از تخلفات به دليل مبلغ کم جريمه، تاثيرگذار نيست.وي در پايان گفت: مردم تهران قانونمدارترين افراد در رانندگي و رعايت مقررات هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.78424s, 18q