باشگاه‌هاي مثبت در سال جديد افزايش مي يابد

۱۳۹۳/۰۱/۱۹ - ۱۱:۵۸ - کد خبر: 108764

سلامت نیوز :رييس سازمان بهزيستي کشور ضمن تشريح اولويت‌ها و برنامه‌هاي اين سازمان در سال 93 از ايجاد «مجتمع‌هاي کامل پيشگيري» و نيز افزايش باشگاه‌هاي HIV مثبت به عنوان دو دستور کار اصلي اين سازمان خبرداد.

همايون هاشمي در گفت‌وگو با ايسنا در مورد مجتمع‌هاي کامل پيشگيري بيان کرد: اين مجتمع‌ها به منظور ارائه آموزش‌ها و مهارت‌هاي لازم در حوزه اعتياد، آموزش‌هاي لازم مربوط به دوره پيش‌، حين و بعد از ازدواج، آموزش‌هاي مربوط به دوران سالمندي و نيز آموزش‌ها و مهارت‌هاي لازم براي محيط‌هاي کارگري، دانشگاهي و محيط‌هاي کودکانه در سال‌جاري ايجاد مي‌شوند.


وي با تاکيد بر اينکه کنترل و مبارزه با پديده و بيماري HIV يکي از برنامه‌هاي اصلي سازمان بهزيستي در سال 93 است اظهار کرد: بايد با مراقبت از اين بيماران، آسيب پذيري جامعه را کاهش دهيم و قصد داريم در سال آينده 26 باشگاه HIV مثبت خود را به 31 مورد افزايش دهيم.


رييس سازمان بهزيستي با اشاره به اينکه اولويت‌ها و برنامه‌هاي خود را بر اساس شرايط کشور و بويژه اقتصاد مقاومتي وفق داده‌ايم عنوان کرد: اصلي‌ترين برنامه سازمان بهزيستي در سال آينده توانمندسازي مددجويان تحت پوشش به منظور خروج از چرخه حمايتي سازمان و ورود اقشار آسيب‌پذير جديد به اين چرخه است.


هاشمي با بيان اينکه تا پايان ارديبهشت ماه سال جاري تمام خانواده‌هاي پشت نوبتي ورود به چرخه حمايتي سازمان بهزيستي تحت پوشش قرار مي‌گيرند اظهار کرد: هم‌اکنون 68 هزار خانواده پشت نوبت ورود به چرخه حمايتي سازمان بهزيستي قرار دارند که تا پايان ارديبهشت ماه تمامي آن‌ها تحت پوشش قرار مي‌گيرند. وي همچنين تقويت سه بسته خدمتي در حوزه مسکن، اشتغال و خدمات بيمه‌اي فراگير را از ديگر برنامه‌هاي سازمان بهزيستي در سال آينده دانست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.74286s, 18q