طی بازدید از بیمارستان امام خمینی :

اجازه ندادند رئیس جمهور با پرستاران گفتگو کند

۱۳۹۳/۰۱/۱۹ - ۱۲:۰۵ - کد خبر: 108766
اجازه ندادند رئیس جمهور با پرستاران گفتگو کند

سلامت نیوز :عضو شوراي‌عالي نظام پرستاري با اشاره به بازديد رئيس‌جمهور از مجتمع بيمارستاني امام خميني(ره)، اظهارداشت: پرستاران، از شنيدن اين خبر خيلي خوشحال شدند اما متاسفانه بايد بگويم که خستگي کار عيد بر تن پرستاران ماند.


محمد شريفي مقدم در گفتگو با مهر، به جزئياتي از بازديد رئيس‌جمهور از مجتمع بيمارستاني امام‌خميني(ره) که جمعه گذشته انجام شد، اشاره کرد و افزود: آقاي روحاني در زماني به اين بيمارستان آمدند که تنها شاهد حضور بيش از پيش پرستاران و پيراپزشکان بوديم و پزشکان هيئت علمي‌که کمتر در بيمارستانها حضور دارند، در ايام عيد نيز حضورشان کم رنگ بوده و در روز بازديد رئيس‌جمهور، تنها تعداد اندکي از پزشکان هيئت علمي‌حضور داشتند که آنها نيز براي همراهي رئيس‌جمهور آمده بودند.


دبيرکل خانه پرستار با اشاره به تلاش وصف‌ناپذير پرستاران در خدمت به بيماران، گفت: جامعه پرستاري هرگز از کار و تلاش زياد و خدمت به مردم و بيماران خسته نمي‌شود، بلکه از تبعيض در برخوردها گلايه دارد. وي در همين زمينه افزود: اگر به بيمارستان امام(ره) آمده باشيد، مشاهده مي‌کنيد که پشت شيشه بخش‌ها زده‌اند اگر پرستاران به هر دليلي غيبت کنند، به هيات تخلفات اداري معرفي مي‌شوند. در حالي که چنين رفتارهايي با پزشکان هيئت علمي‌که موظف به حضور در بيمارستان هستند، نمي‌شود.


شريفي مقدم همچنين از تبعيض در پرداختها به عنوان يکي ديگر از گلايه‌هاي جامعه پرستاري ياد کرد و گفت: متاسفانه، تبعيض‌ها به تضاد تبديل شده اند و پرستاران از وجود چنين برخوردهايي گلايه دارند.


عضو شوراي‌عالي نظام پرستاري با اشاره به اعتبار 6800 ميليارد توماني که قرار است از محل هدفمندي يارانه‌ها به حوزه سلامت اختصاص يابد، اظهارداشت: وزارت بهداشت مثل چاهي است که اگر کل يارانه‌ها را هم داخل آن بريزند، باز هم هيچ تغييري در وضعيت سلامت مردم ايجاد نخواهد شد. چون 70 درصد اعتبارات وزارت بهداشت به جيب گروه خاصي مي‌رود.

وي با اشاره به بسته‌هاي خدمتي که وزير بهداشت از آنها نام برده است، افزود: متاسفانه، جامعه پرستاري هيچ سهمي‌از بسته‌هاي خدمتي ندارند چون هيچ اعتباري براي قانون تعرفه گذاري خدمات پرستاري، پيش‌بيني نشده است.


دبيرکل خانه پرستار به وضعيت پرستاران مجتمع بيمارستاني امام‌خميني(ره) اشاره کرد و گفت: متاسفانه به علت عدم توجه مسئولين بيمارستان، دانشگاه علوم پزشکي تهران و وزارت بهداشت به مشکلات پرستاران، تاکنون چندين مورد اعتراض از سوي پرستاران صورت گرفته است که به جاي اينکه به اين اعتراضها توجه و رسيدگي شود، نمايندگان پرستاري را تهديد مي‌کنند.

شريفي مقدم با اشاره به حضور رئيس‌جمهور در بيمارستان امام‌خميني(ره)، افزود: پرستاران از شنيدن اين خبر خوشحال شدند اما همان گروه قليل که حوزه بهداشت و درمان را در اختيار گرفته اند، اجازه ندادند پرستاران با رئيس‌جمهور گفت‌وگو و مشکلات شان را بيان کنند.


وي با اشاره به نامه پرستاران که براي رئيس‌جمهور نوشته بودند، گفت: نمايندگان پرستاري مي‌خواستند اين نامه به دست شخص رئيس‌جمهور داده شود اما متاسفانه اين خواسته عملي نشد و قرار شد اين نامه به رويت وزير بهداشت برسد.
دبيرکل خانه پرستار ادامه داد: جامعه پرستاري به چه زباني بگويد که با وزارت بهداشت مشکل داريم و دوست داريم رئيس‌جمهور شخصا به مشکلات ما رسيدگي کند. زيرا، جامعه پرستاري از حل مشکلاتش نا اميد شده است.
شريفي مقدم با اشاره به محدوديت‌هايي که براي ديدار و گفت‌وگوي پرستاران با رئيس‌جمهور در بازديد از بيمارستان امام‌خميني(ره) ايجاد شد، افزود: متاسفانه بايد بگويم که خستگي کار عيد بر تن پرستاران ماند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مجید
اینکه بگوییم عده ای قلیل از ملاقات رئیس جمهور با پرستاران جلوگیری کردند اشتباه است؟ مگر رئیس جمهور بچه است؟ بهتر است بگوییم رئیس جمهور نخواست با گروه پرستاری ملاقات داشته باشد وحرفهای آنها را بشنود
0.15648s, 19q