معتادان پر خطر را به اردوهاي كار بفرستند

۱۳۹۳/۰۱/۱۹ - ۱۴:۲۸ - کد خبر: 108775

سلامت نیوز :از اوايل پيروزي انقلاب تاكنون روزنامه‌ها هر روز خبر دستگيري تعدادي از قاچاقچيان مواد مخدر را گزارش داده‌اند و بارها خبر اعدام سران سوداگران مرگ را نيز به گوش مردم رسانده‌اند، اما تاكنون متأسفانه نه تنها عرضه مواد مخدر كاهش نيافته، بلكه شمار سوداگران و معتادان نيز افزايش داشته است.


تا جايي كه به گفته معاون محترم قضايي دادستان كل كشور، حدود 47 درصد زندانيان كشور را مجرمان موادمخدر تشكيل مي‌دهند و نيز بيشتر از 90 درصد جرايم سرقت، زورگيري، كيف‌قاپي، خفت‌گيري، ماشين‌دزدي، جيب‌بري و حتي كفش‌دزدي در مساجد، توسط معتادان انجام مي‌گيرد.


ضمن آن‌كه سالانه در كشور 4 هزار نفر قرباني موادمخدر مي‌شوند و فجيع‌‌ترين جنايات و قتل‌ها به دليل مصرف شيشه رخ مي‌دهد.
براي حل اين معضل، راهكارهاي زيادي ارائه شده كه تاكنون جواب نداده است. اما اگر معضل اعتياد به مواد مخدر درست آسيب‌شناسي شود، با توجه به قانون علت و معلول، عامل اصلي قاچاق موادمخدر مصرف كنندگان آن هستند، يعني اگر مصرفي نباشد عرضه‌اي نيز نخواهد بود.


بنابراين دولت محترم تدبير و اميد لازم است برنامه‌اي را براي حذف مصرف موادمخدر با نظر كارشناسان خبره تدوين و اجرا كند تا به تدريج بازار مواد فروشان كساد و تعطيل شود.


در اين صورت سوداگران مرگ ورشكست و مجبور به ترك شغل خواهند شد و جامعه اسلامي از شر شيطان مواد مخدر نجات خواهد يافت. همچنين آمار زندانيان و مراجعان به شعب دادگاه‌ها هم كم مي‌شود و قوه قضائيه نفس راحتي مي‌كشد.


اي‌كاش به همت دولت تدبير و اميد جامعه اسلامي براي هميشه از شر مواد مخدر نجات يابد. و اما پيشنهاد من براي حذف مصرف موادمخدر اين است كه قبل از از هركاري، مجلس محترم شوراي اسلامي قانوني مبني بر مجرم بودن معتادان تصويب كند تا به موجب آن ، معتادان پر خطرتوسط مأموران نيروي انتظامي دستگير و نه به زندان، بلكه به اردوهاي كار اعزام شوند و حاشيه جاده‌هاي كويري را بته كاري و يا درختكاري كنند تا به اين وسيله كشورمان نيز كويرزدايي و زيباتر شود.
البته در اين مورد راهكارهاي ديگري هم وجود دارد كه براي تحقق آن‌ها، مي‌توان از متخصصان جامعه‌شناسي، روان‌شناسي، اقتصادي و حقوقي كمك گرفت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1194s, 19q