زندان یا دارالمجانین؟

۱۳۹۳/۰۱/۲۰ - ۱۶:۴۹ - کد خبر: 108866

سلامت نیوز: یک بررسی آماری نشان داد زندان‌های آمریکا 10 برابر بیشتر از تیمارستان‌های این کشور بیمار روانی در خود جای داده‌اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در زندان‌های آمریکا بیش از 356 هزار بیمار روانی محبوس هستند در حالی که شمار بیماران روانی که در تیمارستان‌های این کشور بستری شده‌اند یک دهم این رقم یعنی حدود 35 هزار نفر است. اعلام این آمار نشان‌دهنده وضعیت اسفبار نظام سلامت روان در آمریکاست.

این گزارش که از سوی مرکز حمایتی درمان و انجمن ملی کلانترهای آمریکا تهیه شده نشان می‌دهد در ازای هر 10 بیمار روانی که در زندان‌های آمریکا بستری می‌شوند تنها یک بیمار روانی خدمات درمانی لازم را دریافت می‌کند و این آمار نشان‌دهنده ضعف و عقب‌افتادگی نظام سلامت روان آمریکاست که به سال 1830 میلادی باز می‌گردد.

«دکتر فولر توری»، بنیانگذار مرکز حمایتی درمان با انتقاد از این شرایط گفت: این آمار نشان می‌دهد که ما کاملا به 170 سال قبل عقب‌گرد داشته‌ایم. ما در این کشور در واقع افراد مبتلا به بیماری‌های وخیم و جدی روانی را به جای درمان عمیقا تهدید و ارعاب می‌کنیم. علاوه بر این انداختن این افراد به زندان‌های دولتی و محلی غیرانسانی و وحشتناک است.

به گزارش شبکه تلویزیونی روسیه (RT)،‌ این گزارش نشان می‌دهد که در 44 ایالت و در ناحیه کلمبیا، دست‌کم یک زندان در مقایسه با بزرگترین بیمارستان دولتی آمریکا، تعداد بیشتری از زندانیان مبتلا به بیماری‌های روانی را در خود جای داده‌اند. از آنجا که ایالت‌های آمریکا طی سال‌های اخیر بودجه خدمات سلامت روان خود را به شدت کاهش داده‌اند به همین دلیل شمار تخت‌های موجود در بیمارستان‌های روانی این کشور از سال 1850 میلادی تاکنون به پایین‌ترین رقم رسیده است. در عوض بسیاری از افراد مبتلا به بیماری‌های روانی به دلیل اینکه جایی برای نگهداری از آنها وجود ندارد به زندان فرستاده می‌شوند. بر همین اساس، اتحادیه ملی بیماری‌های روانی آمریکا اعلام کرد که به دنبال کاهش بودجه سلامت روان در آمریکا، شمار زندانیان این کشور نیز با روند ثابتی افزایش یافته است.

بدتر از همه اینکه زندانیان مبتلا به بیماری‌های روانی اغلب به مدت طولانی‌تر از سایر مجرمان در سلول‌های انفرادی نگهداری می‌شوند. آنها همچنین از سوی سایر زندانیان بیشتر مورد بدرفتاری، ضرب و شتم و حتی تجاوز قرار می‌گیرند و بدین ترتیب شرایط روحی آنها وخیم‌تر می‌شود. از سال 1970 میلادی شمار زندانیان مبتلا به بیماری‌های روانی در تمام زندان‌های ایالت‌های آمریکا به طور متوسط پنج تا 20 درصد افزایش یافته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16952s, 18q