‌فرود اضطراری هواپیما، کودک 9 ماهه را نجات نداد

۱۳۹۳/۰۱/۲۰ - ۱۵:۳۹ - کد خبر: 108876
‌فرود اضطراری هواپیما، کودک 9 ماهه را نجات نداد

سلامت نیوز: مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در ساعت یک و شش دقیقه بامداد، هواپیمای زاهدان - تهران که حامل یک بیمار بود، فرود آمده و تکنیسین‌ها کودک 9 ماهه‌ای را که دچار "دیسترس" تنفسی شده بوده، تحویل گرفتند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سید"جعفر ترابی" با اشاره به فرود اضطراری بامداد امروز هواپیمای زاهدان به تهران در فرودگاه کرمان اظهار کرد: در ساعت 26 دقیقه بامداد امروز بیستم فروردین ماه از فرودگاه کرمان با مرکز اورژانس تماس گرفته می شود که هواپیمایی قرار است فرود اضطرای در این فرودگاه داشته باشد.
وی افزود: بلافاصله تکنیسین‌های مرکز به همراه یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام شده و در کنار باند منتظر فرود هواپیمای مذکور ماندند.
وی ادامه داد: در ساعت یک و شش دقیقه بامداد، هواپیمای زاهدان - تهران که حامل یک بیمار بود، فرود آمده و تکنیسین‌ها کودک 9 ماهه‌ای را که دچار "دیسترس" تنفسی شده بوده را تحویل گرفتند.
ترابی تصریح کرد: این کودک 9 ماهه که دچار بیماری قلبی بود برای درمان عازم تهران بود که در میانه راه دچار مشکل شده و یکی از مسافران هواپیما متخصص اطفال بوده و فرود اضطراری هواپیما را خواستار می‌شود.
وی بیان کرد: بر اساس بررسی‌هایی که انجام شد، دو روز قبل تشخیص بیمار قلبی برای این کودک 9 ماهه داده شده بود که خانواده او، کودک را برای درمان به تهران می‌بردند.
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ‌نیروهای اورژانس در ساعت یک و 14 دقیقه بامداد ‌این کودک را به بیمارستان منتقل کردند که در طول راه نیز اقدامات احیاء اولیه داخل آمولانس صورت گرفته است.
وی افزود: پس از تحویل کودک به اورژانس اطفال بیمارستان افضلی پور، اقدامات احیاء پیشرفته و لوله گذاری برای کودک در بیمارستان انجام می‌شود که متاسفانه موفقیت آمیز نبوده و کودک در اورژانس اطفال بیمارستان فوت می‌کند.
ترابی با بیان اینکه فوریت‌ها کاری بین بخشی است و چند سازمان با هم همکاری می کنند تا حداکثر اقدامات درمانی برای یک نفر انجام شود، ادامه داد: در این حادثه بر خلاف اینکه نتیجه ناگواری به همراه داشت، اما همکاری خوبی را ‌در فرودگاه، مرکز اورژانس و بیمارستان افضلی پور شاهد بودیم که مسلما اگر این حادثه در ساعت ترافیک بود، همکاری سازمان‌هایی مانند راهنمایی و رانندگی را نیز به دنبال داشت.
وی از زحمات و تلاش‌های مسوولان فرودگاه کرمان به واسطه اطلاع رسانی به موقع، پرسنل اورژانس برای انجام اقدامات اولیه و پرسنل اورژانس اطفال بیمارستان افضلی پور در راستای انجام اقدامات درمانی قدردانی کرد.
ترابی گفت: در این راستا وجود امکانات حمایتی در مراکز تجمعی مانند هواپیما احساس می‌شود و مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه آمادگی خود را در جهت آموزش پرسنل پروازی و کنترل تجهیزات مورد نیاز در کلیه پروازها اعلام می‌دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16367s, 18q