شرایط دریافت پلاک ویژه معلولان

۱۳۹۳/۰۱/۲۳ - ۱۵:۰۴ - کد خبر: 109095

سلامت نیوز:معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اعلام شرایط و جزئیات صدور پلاک ویژه به معلولان گفت: تا کنون برای بیش از ۶۰۰۰ معلول، پلاک ویژه صادر شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری،یحیی سخنگویی درباره جزئیات اعطای پلاک ویژه به معلولان در سال جاری اظهار کرد: پلاک ویژه برخلاف آرم طرح ترافیک سالیانه، دائمی است.

وی افزود: طرح ترافیک برای همه استان‌ها اجرا نمی‌شود و مختص کلان‌شهرها از جمله تهران است. دارندگان پلاک ویژه می‌توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده برای آرم طرح ترافیک بهره‌مند شوند و در مسیرهای مشمول طرح، برای امور ضروری چون درمان، ورزش و غیره تردد کنند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه امکان دریافت پلاک ویژه برای والدین و یا خود معلولان جسمی متوسط، شدید و بسیار شدید، معلولان ذهنی و نابینایان فراهم شده است، از همکاری راهنمایی و رانندگی با سازمان بهزیستی در این زمینه قدردانی کرد.

سخنگویی ادامه داد: تاکنون برای بیش از شش هزار معلول، پلاک ویژه صادر شده است و ثبت‌نام همچنان ادامه دارد. بر این اساس معلولان متقاضی ابتدا به کمیسیون‌های پزشکی سازمان بهزیستی مراجعه می‌کنند تا بر اساس موازین و معیارهای موجود از شدت معلولیت خود آگاهی یافته و معرفی‌نامه مربوطه را دریافت کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18232s, 18q