رانش زمين در مناطق قره بلاغ ، ديندارلو و جرغه استان فارس

۱۳۹۳/۰۱/۲۳ - ۱۵:۴۴ - کد خبر: 109131

سلامت نیوز: استفاده بي رويه از آب هاي زير زميني در فعاليتهاي کشاورزي موجب رانش زمين و ايجاد حفره هاي 800متري در مناطقي از استان فارس شامل بخشهاي ششده و قره بلاغ و روستاهاي ديندارلو و جرغه شده است .

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ايرنا، اين بخشي از گفته هاي عليرضا انصاري معاون استاندار فارس و فرماندار ويژه شهرستان فسا در نشست عصر چهارشنبه شوراي اداري اين شهرستان است. انصاري گفت: در پي گزارش اوليه مبني بر اينکه در روستاي ديندارلو در بخش ششده و قره بلاغ حفره اي ايجاد شده، تيم کارشناسي به منطقه اعزام و متوجه شدند که حفره اي به طول 800متر و به عمق دو الي سه متر در زمين ايجاد شده است .

وي ادامه داد: به دنبال اين بازديد بلافاصله به مردم منطقه هشدارهاي لازم داده شد که تا جايي که امکان دارد از تردد و اسکان در اطراف محل مورد نظر خودداري کنند تا تدابير لازم انديشيده شود. فرماندار ويژه فسا اصلي ترين و مهم ترين دليل اين رانش و به وجود آمدن شکاف را برداشت بي رويه آب از منابع زيرزميني عنوان کرد و اظهار داشت: مردم منطقه بايد اين موضوع را مدنظر داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
amir
سیاست‌هایی علط دولت‌ها بدون در نطر گرفتن عواقب مصرف بی رویه ابهام زیر زمینی باعث بوجود آمدن این پدیده خطرناک شده حالا هم باید با مصرف بهینه حدقل از گسترش این پدیده جلوگیری کنیم
0.14857s, 19q