گزارش سازمان ملل

437 هزار نفر در سال 2012 قرباني آدم کشي شده اند

۱۳۹۳/۰۱/۲۳ - ۱۵:۵۰ - کد خبر: 109135
437 هزار نفر در سال 2012 قرباني آدم کشي شده اند

سلامت نیوز: دفتر مواد مخدر و جرايم سازمان ملل روز پنجشنبه با انتشار گزارشي، اعلام کرد که در سال 2012 به تنهايي بيش از 437 هزار نفر با اشکال مختلف آدم کشي جان خود را در سراسر جهان از دست داده اند.

گزارش اين نهاد سازمان ملل پايين ترين رقم اين قتل ها را به کشور هاي اروپايي نسبت داده و تاکيد کرده است که بالاترين شمار قتل ها در اين سال در کشور هاي آمريکايي و آفريقايي انجام گرفته است.

ژان لوک لماهيو مدير برنامه ريزي هاي تحليلي اين نهاد گفته است در حالي که بيشترين قربانيان اين قتل ها در سراسر جهان جوانان زير 30 سال هستند ، زنان از جمله قربانيان اين قتل ها به شمار مي روند. در گزارش اين نهاد آمده است که 80 درصد از مجموع رقم قربانيان اين قتل ها را مردان تشکيل مي دهند و اضافه شده است که 95 درصد از اين قتل ها نيز به دست خود مردها انجام مي گيرد.

لماهيو در اين گزارش اشاره کرده است در حالي که 15 درصد يعني 63 هزار نفر از قربانيان اين قتل ها در اثر درگيري هاي خانوادگي جان خود را از دست داده اند ، زنان نزديک به 70 درصد اين قربانيان را تشکيل مي دهند. وي گفته است: اين به شدت درد آور است که مي بينيم در بسياري از موارد عاملان اين قتل ها کساني هستند که مسئوليت سرپرستي و حفاظت از افراد خانواده هاي خود را به عهده دارند. در اين گزارش ذکر شده است که بيش از 750 ميليون نفر از مردم جهان در کشور هايي با بالاترين آمار هاي مربوط به قتل زندگي مي کنند .

منبع: روزنامه خراسان

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.32181s, 18q