نخبگان و استعدادهای بر‌تر بیمه می‌شوند

۱۳۹۳/۰۱/۲۴ - ۱۳:۴۲ - کد خبر: 109231

سلامت نیوز: شیوه نامه و نحوه ثبت نام افراد مشمول این بیمه بزودی اطلاع رسانی خواهد شد./ فارغ التحصیلی و اشتغال به کار تمام وقت نخبگان و استعداده‌های بر‌تر از دیگر شروط استفاده از این بیمه است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری ایلنا، براساس تفاهم نامه مشترک بین معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نخبگان و استعدادهای بر‌تر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان «بیمه تکمیلی سلامت نخبگان» و «بیمه بازنشستگی دوره تحصیلی» قرار می‌گیرند.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در تشریح جزئیات این دو خدمت جدید گفت: ‌این بیمه مربوط به برگزیدگان نخبه و استعداد بر‌تر تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان است که در آن بیمه تکمیلی کاملی به‌صورت رایگان در نظر گرفته شده است.

ستاری تصریح کرد: بیمه تکمیلی سلامت شامل بیمه پایه و تکمیلی (خدمات بیمارستانی و کلینیک و پاراکیلینیکی...) به شرط پویایی و احراز سایر شرایط مصرح در قوانین و آیین نامه‌های بنیاد و با معرفی بنیاد از اردیبهشت ماه سال‌جاری با همکاری سازمان بیمه سلامت به نخبگان و استعدادهای بر‌تر اعطا می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: شیوه نامه و نحوه ثبت نام افراد مشمول این بیمه بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: بیمه بازنشستگی دوره تحصیلی با هدف جذب و نگهداشت نخبگان و استعدادهای بر‌تر داخل و خارج از کشور و به شرط احراز پویایی اجرا می‌شود و بر اساس شیوه نامه‌ای که توسط بنیاد ملی نخبگان تهیه شده و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید، دوره تحصیلی دانشگاهی با اعمال ضرایبی به عنوان سابقه بیمه برای نخبگان محاسبه خواهد شد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: فارغ التحصیلی و اشتغال به کار تمام وقت نخبگان و استعداده‌های بر‌تر از دیگر شروط استفاده از این خدمت جدید بنیاد ملی نخبگان محسوب می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.34397s, 19q