خود مراقبتی یک عامل موثر در ارتقای سطح سلامت و کاهش هزینه هاست

۱۳۹۳/۰۱/۲۴ - ۱۴:۴۶ - کد خبر: 109233

سلامت نیوز: قائد امینی گفت: بسیج جامعه پزشکی سالهای متمادی است که در حوزه سلامت حرکت های جهادی می کند و امسال باتوجه ‏به تحقق شعار سال - یک عمر سلامت با خود مراقبتی- در این حوزه برنامه هایی را ابلاغ می کند .

به گزارش سلامت نیوز، روح الله قائد امینی معاون امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی در گفتگویی با خبرنگار حوزه سلامت این سازمان تصریح ‏کرد: سال 1393 سالی است که با توجه به نظر سازمان جهانی بهداشت در حوزه خود مراقبتی توجه ویژه ای شده است و شعار ‏سال "یک عمر سلامت با خود مراقبتی" تعیین شده است.

وی گفت: در واقع خود مراقبتی یک عامل موثر در "ارتقای سطح سلامت و کاهش هزینه ها" در بخش های مختلف درمانی به ‏ویژه در کشورهای در حال توسعه مانند ایران است. لذا بسیج جامعه پزشکی نیز برنامه های خود را به مناسبت این هفته و با توجه ‏به شعار سال اعلام داشته است که از این قرار می باشد:

‏1‏ - ارائه ویزیت رایگان در محل برگزاری نمازجمعه در سراسر کشور در قالب برپایی چادرهای سلامت در مورخ 5/2/1393‏

‏2‏ - ارائه ویزیت رایگان و آموزش مهارت های خودمراقبتی درخصوص سلامت فردی و اجتماعی برای خانواده معظم شهدا در هر ‏محله در سراسر کشور

‏3‏ - ارائه ویزیت رایگان در مطب چشم پزشکان بسیجی سراسر کشور

‏4‏ - ارائه سخنرانی آموزشی درخصوص فوائد خود مراقبتی و تاثیر آن در ارتقاء سطح سلامت فردی و اجتماعی در جامعه به ‏خصوص در مساجد سراسر کشور

‏5‏- ‏ صعود پزشکان و پیرایزشکان به یکی از قلل مرتفع در استان مربوطه

قائد امینی ادامه داد: بسیج جامعه پزشکی سالهای متمادی است که در حوزه سلامت حرکت های جهادی مبتنی بر تحقق شعار ‏سال در این حوزه را انجام می دهد.

معاون امداد و درمان سازمان خبر از استقرار ۲ پایگاه از پزشکان بسیجی با همکاری وزارت بهداشت که ارائه خدمات دندانپزشکی ‏در مصلی تهران خواهند کرد، داد و گفت: در شهر تهران تکلیف خاصی را برعهده بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ قرار داده ایم ‏که در محل برگزاری نماز جمعه در مصلی علاوه بر برپایی ایستگاه های سلامت و ارائه خدمات، نسبت به ارائه آموزش های خود ‏مراقبتی از طریق توزیع و انتشار بروشور و پیام های بهداشتی اقدام خواهد شد. همچنین با همکاری وزارت بهداشت نسبت به ارائه ‏خدمات دندانپزشکی رایگان اقداماتی صورت خواهد گرفت.

وی در رابطه با معرفی مطب هایی که ویزیت رایگان خواهند داشت گفت: به یاری خدا ما در تهران بزرگ اسامی تعدادی از این ‏مطب ها را بر روی سایت بسیج جامعه پزشکی قرار خواهیم داد اما در شهرستان ها نیز معمولا مردم پزشکان بسیجی را می ‏شناسند و می دانند که چه پزشکانی در این طرح شرکت دارند علاوه بر این شبکه های استانی نیز به صورت زیرنویس به مردم ‏اطلاع رسانی خواهد کرد.

قائد امینی در پایان با بیان اینکه اعتقاد ما در این راستا، خود مراقبتی و توسعه آن است، تصریح کرد: تکیه ما بر تبیین شعار سال ‏که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده است و مطالبه اقتضائات شعار سال در حوزه سلامت از سوی متولیان این حوزه می ‏باشد. ‏


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54757s, 19q