پوشش بيمه اي لنزهاي چشمي تا پايان سال

۱۳۸۷/۰۳/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10925
پوشش بيمه اي لنزهاي چشمي تا پايان سال

اين پروتزها را شامل استنرهاي قلبي (فنرها)، لنز و ساير تجهيزات پزشکي برشمرد و گفت: به اين ترتيب سازمان هاي بيمه گر بخشي و يا تمام هزينه اين پروتزها را پرداخت مي کند.

قائم مقام وزير بهداشت در امور بازرگاني و تجهيزات پزشكي گفت: البته پيش از اين نيز برخي پروتزها از جمله لنزهاي چشم پزشكي مشمول خدمات بيمه مي‌شد اما به علت تنوع قيمت اين تجهيزات، سازمانهاي بيمه گر در بسياري مواقع از پرداخت هزينه‌ها طفره مي‌رفتند.

متوليان در اين رابطه به قيمت گذاري ارشادي پروتزهاي پزشكي طي سال جاري خبر داد و گفت: بنابراين با ضابطه مند كردن قيمت‌ها، بيمه‌ها نيز ملزم به پرداخت اين هزينه‌ها خواهند شد.


وي همچنين با تاکيد براين که بايد داروخانه ها و يا بخشي مجزا در بيمارستان ها تمام تجهيزات پزشکي موردنياز بيماران را نيز در اختيار داشته باشند، يادآور شد: بيماران بايد از بهترين خدمات تجهيزات پزشکي از طريق مراکز تهيه اين تجهيزات در بيمارستانها برخوردار شوند. بنابراين و با توجه به اين که كمبودي از نظر تجهيزات پزشکي در کشور نيست، بيماران نبايد سرگردان شوند.

قائم مقام وزير بهداشت در امور بازرگاني و تجهيزات پزشکي در اين رابطه از تدوين دستورالعمل منع ارجاع بيمار به منظور خريد تجهيزات پزشکي به ساير داروخانه هاي خارج از بيمارستان خبر داد و گفت: اين دستورالعمل در قالب آيين نامه تجهيزات پزشکي که به تازگي تدوين شده است، تنظيم خواهد شد.

متوليان نظارت بر ارائه خدمات و تجهيزات پزشکي در بيمارستان ها را برعهده معاونت سلامت وزارت بهداشت دانست و در عين حال خاطرنشان کرد: البته بيماران نيز بايد کمبودها را در اين زمينه گزارش کنند تا در صورت قصور احتمالي بيمارستان ها طبق قوانين با آنها برخورد شود.

وي گفت: اين برخوردها بر اساس آيين نامه تشکيلات پزشکي صورت مي گيرد و حتي در زمان تمديد پروانه اين مراكز بيمارستان ها تاثير گذار خواهد بود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.88655s, 19q