بيماران قلبي توان پرداخت هزينه‌هاي درمان را ندارند

۱۳۹۳/۰۱/۲۵ - ۱۲:۵۲ - کد خبر: 109299

سلامت نیوز: مدیر گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بيان اينكه ايران چندان از كشورهاي ديگر دنيا در زمينه درمان نارسايي‌هاي قلبي عقب نيست، اظهار داشت: مشكل ما توانمندي علمي نيست، بلكه با كمبود تجهيزات قلبي روبرو هستيم و از سوي ديگر بيماران به علت مشکلات اقتصادی، توان پرداخت هزينه‌هاي درمان خود را ندارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دكتر محمد اسدپور پيرانفر تصريح كرد: ما هرقدر هم که در تئوری قوی باشیم و شب و روز تلاش كنيم، اما نتوانيم در عمل آموخته‌ها و افکارمان را پیاده کنیم، امكان توسعه براي ما فراهم نمي‌شود.

وی با اشاره به اينكه تحریمها در بروز کمبود تجهیزات بسیار اثرگذار بوده است گفت: متاسفانه طي چند سال اخیر صدمات بسياري به ما وارد شد زيرا همه تجهيزات و وسايل كمك قلبي به نحو مطلوبي تامين نمي‌شد. در حالي كه امکانات و تجهيزات، زمینه رشد علمي را فراهم می‌کنند.

پيرانفر ادامه داد: در واقع پیشرفت نيازمند تجربه، اطلاعات و امکانات است. البته با روي كارآمدن دولت تدبير و اميد وضعيت بهتر شده است و شاهد تلاش‌هاي پيگيرانه اش براي حل مشكل تجهيزات و داروها هستيم.

وي با بيان اينكه وقتي مشكلاتي از اين دست به وجود مي‌آيد چندين دستگاه‌ و نهاد بايد براي حل آن با يكديگر همكاري كنند تا نتایج خوبی حاصل شود گفت: توانایی پزشكان ايراني بالاست و حیف است این فرصت‌ها بدون بسترسازي‌هاي لازم از دست بروند.

رئيس چهارمین کنگره بین‌المللی نارسایی قلب ایران درباره وضعيت تامين داروهاي بيماران قلبي نيز گفت: چند سال پیش مشکلات زیاد شده بود، ولی اکنون رو به بهبود مي رود و گامهای بسیار مثبتی برداشته شده است. وزارت بهداشت اقدامات خوبی انجام داده و شب و روز در تلاش است. به همين خاطر به آينده بسیار خوش بین هستم.

چهارمین کنگره بین‌المللی نارسایی قلب ایران از تاریخ دهم تا دوازدهم اردیبهشت ماه 93 در مرکز همایشهای بین‌المللی شهید بهشتی واقع در دانشگاه شهید بهشتی برگزار مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.87624s, 19q