معاون قوانين مجلس:

۲۵۰ قانون در حوزه سلامت بايد بازنگري شود

۱۳۹۳/۰۱/۲۵ - ۱۶:۱۰ - کد خبر: 109354
۲۵۰ قانون در حوزه سلامت بايد بازنگري شود

سلامت نیوز:۲۵۰ قانون در حوزه سلامت بايد بازنگري شود. معاون قوانين مجلس با تاکيد بر ضرورت بازنگري و تجميع ۲۵۰ قانون حوزه سلامت در کشور که برخي عمري بيش از نيم قرن دارند،گفت:اجراي سياست هاي کلي سلامت از طرف رهبري تکليفي شرعي و قانوني است و بايد مسئولان به اجراي اين سياست ها اقدام کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنيم، اميدوار رضايي معاون قوانين مجلس درباره ابلاغ سياست هاي کلي سلامت گفت: متاسفانه در گذشته يک دولتي سر کار مي آمد و پيشنهاد مي داد که همه چيز دولتي شود و از آن طرف يک دولت ديگر سر کار مي آمد و پيشنهاد مي داد که همه چيز خصوصي شود، بنابراين ابلاغ سياست کلي سلامت اين مشکلات را برطرف مي کند.

رضايي ادامه داد: بيش از ۱۰ سال است که رهبر معظم انقلاب، مجمع تشخيص مصلحت و کميسيون بهداشت و درمان مجلس درباره دغدغه هاي حوزه سلامت تلاش مي کنند. بر اين اساس بايد سهم سلامت از GDP کشور ( توليد ناخالص ملي )افزايش يابد. البته در اين باره هم اختلافاتي وجود داشت زيرا عنوان مي شد افزايش GDP در اين زمينه باعث مي شود هزينه ها از جيب مردم افزايش يابد.

معاون قوانين مجلس شوراي اسلامي درباره ديگر محاسن ابلاغ سياست هاي کلي سلامت عنوان کرد: بر اساس ابلاغ اين سياست هاي کلي، وضعيت ادغام آموزش در وزارت بهداشت مشخص و بر اين اساس آموزش پزشکي در وزارت بهداشت ادغام شد.

رضايي که در برنامه پزشکي نبض، حضور يافته بود، تصريح کرد: دولت بايد به نمايندگي از مجلس راهکارهايي را در ادامه ابلاغ سياست هاي کلي سلامت ارائه دهد و در نهايت مي تواند اين سياست ها را به صورت لوايح به مجلس بفرستد تا کميسيون تطبيق قانون آنها را بررسي کند، ۲۵۰ قانون در حوزه سلامت وجود دارد که برخي از آن‌ها، عمري ۵۰ ساله و حتي بيشتر دارند که بايد بازنگري و تجميع شوند.

معاون قوانين مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: خوشبختانه ما سياست هاي بسيار مهم و کارساز و موثري در حوزه سلامت داريم، ولي به بستر و اجراي آن توسط مسئولان نياز است و بايد مسئولان به اجراي اين سياست ها اقدام کنندو در حال حاضر اجراي سياست هاي کلي سلامت از طرف رهبري تکليفي شرعي و قانوني است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.67413s, 18q