عکس/جراحي پلاستيك جوان زورگير براي فرار از دست پليس

۱۳۹۳/۰۱/۲۵ - ۱۶:۵۵ - کد خبر: 109360

سلامت نیوز: تبهكار سابقه داري كه ده ها فقره سرقت و زورگيري در پرونده اش به ثبت رسيده است بعد از مدت ها زندگي مخفيانه سرانجام دستگير شد. او براي آنكه ماموران نتوانند شناسايي اش كنند بيني اش را جراحي كرده بود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مركز اطلاع رساني پليس آگاهي، مرداد ماه سال گذشته و از طريق مركز فوريت هاي پليسي 110، يك فقره سرقت به شيوه زورگيري به كلانتري 140 باغ فيض اعلام شد.

زورگیر

با حضور ماموران در محل، مالباخته كه گوشي تلفن همراهش توسط سارقان ربوده و خود وي نيز با چاقو مورد ضرب و جرح قرار گرفته بود، در اظهاراتش به ماموران گفت: ساعت 22 دو سرنشين يك دستگاه موتوسيكلت در برابر من توقف و با تهديد چاقو من را مجبور كردند گوشي تلفن همراه و پول هاي نقدم را در اختيار آنها قرار دهم كه ناگهان يكي از اهالي محله متوجه موضوع شد و شروع به داد و فرياد كرد. من هم با ديدن وي، در برابر سارقان تصميم به مقاومت گرفتم اما آنها با چاقو من را مجروح كردند. وي ادامه داد: در حالي كه ساير اهالي محل نيز متوجه موضوع شده و به كمك ما آمده بودند، سارقان تصميم به فرار داشتند كه يكي از شهروندان با ماشين ضربه يي به موتوسيكلت آنها زد و باعث شد تا سارقان موتوسيكلت را رها و با پاي پياده از محل متواري شوند.

با تشكيل پرونده مقدماتي با موضوع سرقت به عنف و به دستور قاضي نصرتي، بازپرس شعبه هفتم دادسراي ناحيه 27 تهران، پرونده براي رسيدگي در اختيار اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت. با آغاز رسيدگي به پرونده، كارآگاهان اداره پنجم اقدام به شناسايي مالك موتوسيكلت و از طريق سيستم جامع پليس اطلاع پيدا كردند كه مالك موتوسيكلت، پس از فرار متهمان از محل سرقت اقدام به طرح شكايت درخصوص سرقت موتوسيكلت خود كرده است. كه بلافاصله اين شخص شناسايي و تحقيقات از وي در دستور كار كارآگاهان قرار گرفت. مالك موتوسيكلت در اظهارات اوليه اش مدعي شد كه موتوسيكلت وي در منطقه خاني آباد سرقت شده اما در ادامه تحقيقات به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: در ازاي دريافت سهم از سرقت ها، موتوسيكلت خود را در اختيار يكي از دوستانم به نام فرهاد قرار داده بودم.

با معرفي فرهاد به عنوان متهم اصلي پرونده وي به عنوان يكي از مجرمان تحت تعقيب پليس آگاهي شناسايي شد. او كه 23 سال سن دارد از مجرمان سابقه دار در زمينه كيف قاپي و زورگيري است و به اتهام ارتكاب سرقت هاي به عنف تحت تعقيب اداره پنجم قرار داشت و به همين علت مدتي از تهران متواري شده بود. با برملاشدن نقش فرهاد در اين سرقت دستگيري او در دستور كار كارآگاهان قرار گرفت و سرانجام او پس از چند ماه زندگي مخفيانه در آخرين مخفيگاهش واقع در منطقه خاني آباد شناسايي و دوم اسفند دستگير و به اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شد. همزمان با دستگيري فرهاد، كارآگاهان اطلاع پيدا كردند كه او با توجه به بزرگ بودن بيش از اندازه بيني و براي تغيير چهره اقدام به انجام جراحي زيبايي بيني اش كرده است.


با دستگيري فرهاد، وي به سرقت هاي به عنف متعدد با استفاده از انواع موتوسيكلت هاي طرح هوندا 125 سبز، مشكي، آپاچي سفيد و... در مناطق مختلف «غرب» و «جنوب غرب» تهران به ويژه در مناطق آرياشهر، بلوار فردوس، ستارخان، سردار جنگل، اتوبان ستاري، شهرك راه آهن، محدوده ميدان آزادي و خيابان نواب اعتراف كرد و يكي از بچه محل هاي خود به نام حسين -27 ساله- را به عنوان همدست معرفي كرد. اين در حالي بود كه بررسي ها نشان مي داد حسين در روز 10 اسفند ماه به اتهام زورگيري در منطقه نازي آباد، از سوي كارآگاهان پايگاه هفتم آگاهي دستگير شده است.

سرهنگ محمد اشراقي، معاون مبارزه با سرقت هاي خاص پليس آگاهي تهران بزرگ، در همين باره گفت: «با توجه به اعترافات صريح متهمان به ده ها فقره سرقت و زورگيري در مناطق مختلف و به ويژه در مناطق غرب و جنوب غرب تهرا ن، پرونده هاي مشابه بررسي و ده ها مالباخته موفق به شناسايي هر دو متهم شدند. به همين دليل با توجه به تعدد سرقت هاي انجام شده از سوي متهمان، از ساير مالباختگاني كه با اين شيوه از آنان زورگيري شده است دعوت مي شود براي شناسايي متهمان به اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي مراجعه كنند.
منبع: روزنامه اعتماد

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.7204s, 18q