راهنماي‌باليني‌ درمان ‌مسموميت‌ با الکل‌ ابلاغ ‌شد

۱۳۸۷/۰۳/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10937
راهنماي‌باليني‌ درمان ‌مسموميت‌ با الکل‌ ابلاغ ‌شد

دكتر محمد باقر صابري زفرقندي در گفت وگو با ایسنا، با بيان اين كه مصرف الكل در گروه‌هاي سني مختلفي از جامعه وجود دارد و كشفيات نيروي انتظامي و گزارش مسموميت‌هاي موردي و برخي مطالعات نيز نشان دهنده اين امر است، در عين حال اظهار كرد: خوشبختانه به دليل موانع قانوني و آموزه هاي فرهنگي و مذهبي، مشكل مصرف الكل در مقايسه با كشورهاي اروپايي و آمريكايي بسيار بسيار كمتر است.

صابري زفرقندي با هشدار نسبت به مسموميت‌هاي ناشي از الكل كه عوارض جدي جسمي و حتي مرگ را به همراه دارد، خاطرنشان كرد: در اين زمينه اطلاع‌ رساني و هشدار به موقع در کاهش اثرات مخرب آن بسيار تعيين کننده است، به ويژه اطلاع رساني درست و به موقع از طريق رسانه هاي جمعي، ملي و محلي نقش بسيار حياتي دارد.

وي اظهار داشت: اگر اطلاعات درست از مجاري علمي و ذي صلاح و متعهد به مردم، براي گروه هاي پرخطر به ويژه جوانان و نوجوانان ارائه نشود، اطلاعات غلط از طريق افراد و رسانه‌هاي ناصالح به جامعه رسوخ مي‌كند و مبناي عمل افراد قرار مي‌گيرد.


مديركل سلامت رواني، اجتماعي و اعتياد وزارت بهداشت تصريح كرد: به طور قطع تقويت باورهاي مذهبي بر مبناي استدلال‌هاي منطقي ديني در پرهيز از مصرف الكل و همچنين ايجاد انگيزه‌هاي ملي عوامل موثري در كنترل مصرف الكل خواهد بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.67293s, 19q