بهترین ورزش براي کاهش درد دنبالچه

۱۳۹۳/۰۱/۲۶ - ۱۷:۲۹ - کد خبر: 109490
بهترین ورزش براي کاهش درد دنبالچه

سلامت نیوز: مهم‌ترين عامل در بروز درد دنبالچه مربوط به نيمه‌دررفتگي‌هاي استخوان دنبالچه و نداشتن ثبات اين استخوان و حركت بيش‌ازحد آن است...

معمولا درد در اين ناحيه به جايي انتشار نمي‌يابد اما گاهي با کمردرد يا درد باسن و کشاله ران همراه مي‌شود و با نشستن يا بلند شدن از حالت نشسته افزايش مي‌يابد. گاهي هم ممكن است بدون سابقه آسيب، فرد در پي مسافرت‌هاي مکرر به‌خصوص با وسايل نقليه عمومي در اين ناحيه احساس درد كند. از ديگر عوامل موثر در بروز اين درد، چاقي است. افزايش شاخص توده بدني، بروز درد دنبالچه را تا 10 برابر افزايش مي‌دهد و اين مساله ممکن است به علت کاهش چرخش لگن درحال نشستن باشد. درمان اين بيماري طيف وسيعي از درمان‌ها شامل درمان‌هاي دارويي، فيزيوتراپي و حتي جراحي را شامل مي‌شود. در «ورزش و تناسب‌اندام» اين هفته با بهترين تمرين‌هاي ورزشي براي کاهش اين قبيل دردها آشنا مي‌شويد.

به پهلوي چپ بخوابيد. دست چپتان را زير سرتان قرار دهيد و كف دست راست را به‌عنوان تكيه‌گاه كنار قفسه سينه‌تان نگه داريد. حالا پاي راست را بالا ببريد. 5 ثانيه در اين حالت بمانيد و سپس پايتان را پايين بياوريد. اين حركت را 10 بار تکرار کنيد. حالا پاي راستتان را صاف نگه داريد و پاي چپ را بالا ببريد. اين حرکت را هم 10 بار انجام دهيد. سپس به پهلوي راست بخوابيد و اين حركت‌ها را تکرار کنيد.

به پهلوي چپ بخوابيد و زانوهايتان را كمي خم كنيد. دست چپتان را صاف روي زمين قرار دهيد. حالا دست راست را در زاويه 180 درجه حرکت دهيد و كف دست راستتان را به كف دست چپ برسانيد. ‌اين حرکت را 10 بار تکرار کنيد و بعد به پهلوي راست بخوابيد. حركت را دوباره تکرار کنيد.

به پشت بخوابيد و زانوهايتان را خم كنيد، طوري كه كف پاها روي زمين باشد. كف هر دو دست را روي شکم قرار دهيد. همان‌طور كه زانوها خميده هستند، هر زانو را ابتدا در زاويه 90 درجه و سپس 180 درجه باز کنيد. اين حرکت را 10 بار انجام دهيد. همان‌طور كه در اين حالت هستيد، با پاي ديگرتان نيز همين حركت‌ را انجام دهيد.

به پشت بخوابيد و هر دو دست را کنار بدنتان قرار دهيد. هر پا را از ناحيه زانو ابتدا در زاويه 90درجه خم كنيد و دستتان را روي زانوهايتان بزنيد. درحالي كه سرتان را كمي بالا آورده‌ايد، پاها را در زاويه 180 درجه بالا بياوريد و دستتان را كنار بدنتان قرار دهيد.

به پشت بخوابيد. همزمان با اينكه پايتان را با زانو در زاويه 180 درجه بالا مي‌آوريد، دستتان را نيز به صورت كشيده بالاي سرتان بياوريد. درحالي كه سرتان را كمي بالا مي‌آوريد، دست‌ها را باز كنيد به‌گونه‌اي كه پشت كف دستتان روي زمين قرار گيرد. حالا دستتان را در كنار بدنتان قرار دهيد. اين حرکت را 10 بار تکرار کنيد.

منبع: هفته نامه سلامت

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13765s, 19q