متخصصان زنان برای راحتی خود بیماران را سزارین می‌کنند

۱۳۹۳/۰۱/۲۷ - ۱۰:۱۶ - کد خبر: 109494

سلامت نیوز: برخی از متخصصان زنان و زایمان برای اینکه زایمان طبیعی حدود ۱۴ ساعت طول می‌کشد، به منظور کاهش وقت خود و راحتی بیمار، از نظر امکانات رفاهی بیماران را به بیمارستان خصوصی سوق می‌دهند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر ربابه طاهری پناه متخصص زنان و زایمان گفت: افزایش آمار سزارین دلایل مشخص دارد که یکی از دلایل تمایل زنان به سزارین است، در واقع ترس از زایمان طبیعی به علت درد منجر به کاهش تمایل مادران باردار به زایمان طبیعی می‌شود، که باید در این خصوص فرهنگ سازی مناسب انجام شود.


وی ادامه داد: دلیل دیگر راغب نبودن برخی از پزشکان همکار برای انجام زایمان طبیعی است، چرا که زمان یک زایمان حدود ۱۰ تا ۱۴ ساعت طول می‌کشد که وقت زیادی از متخصصان زنان و زایمان را می‌گیرد و همین امر هم باعث می‌شود که برخی از همکاران، مادران باردار را به انجام سزارین تشویق کنند.
طاهری پناه افزود: البته برخی از همکاران به دلیل درآمد بیشتر به بیمار خود عنوان می‌کنند که من در فلان بیمارستان خصوصی هم عمل می‌کنم که اگر در آن بیمارستان زایمان کنند، امکانات و مراقبت بهتر است و این موضوع هم خود دلیلی برای افزایش آمار سزارین است.
وی ادامه داد: دلیل دیگر سوق دادن مادران باردار به بیمارستان‌های خصوصی این است که به دلیل اینکه پزشک بعد از تمام شدن ساعت کاری خود در بیمارستان دیگر حضور نخواهد داشت و ممکن است در خارج از ساعت کاری وقت زایمان بیمار فرا برسد و بیمار توسط یک پزشک دیگر زایمان شود. پزشک برای بیمار خود تاریخ زایمان را مشخص می‌کند که طبق تاریخ اعلام شده مادر باردار در بیمارستان حضور پیدا کند و توسط‌‌ همان پزشک جراحی شود.
طاهری پناه خاطرنشان کرد: جدا از تمام این دلایل، باید فرهنگ سازی در خصوص فواید زایمان طبیعی انجام شود، چرا که تا زمانی این موضوع در کشور نهادینه نشود، باز هم آمار سزارین در کشور بالا‌تر می‌رود و از سوی دیگر سوق دادن مادران باردار به بیمارستان خصوصی برای انجام یک زمان خوب وجود خواهد داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.45526s, 19q