مخالفت تامین اجتماعی با ادغام بیمه ها

۱۳۹۳/۰۱/۲۸ - ۱۳:۳۷ - کد خبر: 109515

سلامت نیوز: معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: با ابلاغ سیاست های کلی سلامت توسط رهبر معظم انقلاب، مبنی بر تقویت بازار رقابتی برای ارائه خدمات بیمه ای - درمانی، بحث ادغام بیمه ها جایگاهی ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدعلی همتی افزود: سیاست های کلی سلامت بسیار جامع و کامل و چراغ راهنمای نظام سلامت است.

وی ادامه داد: سیاست های نظام سلامت باید براساس این ابلاغیه انجام شود و تمام دستگاه هایی که به نوعی سیاستگذار یا مجری نظام سلامت هستند باید برنامه های خود را براساس این ابلاغیه تنظیم کنند.

همتی افزود: آگاه سازی مردم از مسوولیت های اجتماعی خود، ارتقا سلامت جسمی و روانی جامعه و تاکید بر اصلاح سبک زندگی مردم به خصوص جامعه ایرانی، از نکات برجسته ای است که در این سیاست ها وجود دارد.

به گفته وی، از دیدگاه یک سازمان بیمه گر، سیاست های کلی سلامت بخش زیادی از دغدغه های مسوولان را برطرف می کند.

همتی افزود: سیاست نظام سلامت بر همگانی بودن بیمه پایه درمان و تحت پوشش قرار دادن آحاد جامعه تاکید دارد، از این رو سیاستی پیشرفته و مترقی است و با اجرای آن همه مردم از این خدمات بهره مند می شوند.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه سیاست کلی سلامت بر کاهش سهم مردم از هزینه های آنان تاکید دارد، گفت: باید به جایی برسیم که بیماران جز رنج بیماری، دغدغه دیگری نداشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.32841s, 19q