بیماری هایی که در میان کودکان ایرانی در حال افزایش است

۱۳۹۳/۰۱/۲۷ - ۱۱:۵۷ - کد خبر: 109527

سلامت نیوز: مدیر بیمارستان مرکز طبی کودکان با اشاره به ریشه‌کن شدن برخی بیماری‌های واگیر، از افزایش اختلال سیستم ایمنی در کودکان خبر داد و گفت: تغییر سبک زندگی موجب بروز بیماری چاقی در کودکان شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، نیما رضایی مدیر بیمارستان تشخیص طبی کودکان در حاشیه نشست خبری جشنواره سلامت دانش‌آموزی از شیوع چاقی میان کودکان ابراز نگرانی کرد.

وی گفت: متأسفانه با بروز تکنولوژی‌های جدید و استفاده بیش از حد رایانه و مصرف بیش از اندازه خوراکی‌هایی مانند چیپس، پفک و فست‌فود، کودکان ما دچار کم تحرکی شده و به بیماری چاقی مبتلا شده‌اند.

مدیر بیمارستان تشخیص طبی کودکان افزود: به همین دلیل در جشنواره سلامت دانش‌آموزی، یکی از مسائل مهمی که به آن پرداخته خواهد شد، مسئله تغذیه و سلامت تغذیه است که در کنار مشاوره‌های تربیت‌بدنی به کودکانی که از مشکل چاقی رنج می‌برند کمک خواهد شد.

وی اختلالات رشد و تکامل و بلوغ کودکان و مسائل اعصاب و روانشناسی را از دیگر مواردی دانست که فوق‌تخصصان این رشته‌ها با حضور در برج میلاد و در مدت 7 روز برگزاری جشنواره سلامت دانش‌آموزی در مورد آنها مشاوره خواهند داد و بیماران را ویزیت می‌کنند.

رضایی همچنین نسبت به وضعیت سیستم ایمنی و دفاعی کودکان نیز ابراز نگرانی کرد و گفت: امروز دیگر از بیماری‌های به شکل سابق واگیردار خبری نیست و به همین علت سیستم ایمنی کودکان شکننده شده و حساسیت آنها به آلرژی و آسم زیاد شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت‌های بیمارستان مرکز طبی کودکان اشاره کرد و گفت: تمام رشته‌های فوق‌تخصصی (داخلی و جراحی) در این بیمارستان مشغول به فعالیت هستند و همچنین به اکثر رشته‌های فوق‌تخصصی و تخصصی آموزش‌های لازم داده می‌شود.

مدیر بیمارستان تشخیص طبی کودکان از استقرار روانشناسان در این بیمارستان خبرداد و گفت: وظیفه این روانشناسان صحبت با کودکان و والدین آنها و بررسی وضعیت سلامت این افراد است چرا که در بعضی موارد والدین کودکان دچار افسردگی هستند و این تأثیر منفی روی کودک می‌گذارد.

در ادامه نشست خبری جشنواره سلامت دانش‌آموزی، امیرحسین معماری، دبیر این جشنواره از حضور متخصصان غدد کودکان، اعصاب و روان کودکان، روانشناسی، تغذیه، روماتولوژی، ایماتولوژی، چشم‌پزشکی، دندان‌پزشکی و پزشکی ورزشی در این جشنواره خبر داد و گفت: این متخصصان به صورت رایگان به ویزیت کودکان مراجعه کننده می‌پردازند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.6798s, 19q