زمينه درمان عفونت استخوان براي جانبازان کشور به طور کامل فراهم مي شود

۱۳۸۷/۰۳/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10954
زمينه درمان عفونت استخوان براي جانبازان کشور به طور کامل فراهم مي شود

دکتر «بهزاد کلانتري» عضو هيات اجرايي نخستين گروه روشهاي نوين تشخيصي و درماني استئوميليت (عفونت استخوان)، افزود: تعداد جانبازان مبتلا به استئوميليت به درستي مشخص نيست ولي پيش بيني مي شود که حدود هزار بيمار جانباز مبتلا به استئوميليت در کشور وجود داشته باشد.

وي ادامه داد: کلينيک استئوميليت بيمارستان ساسان توسط معاونت بهداشت و درمان بنياد شهيد و امور ايثارگران با هدف ارايه خدمات درماني کامل به بيماران مبتلا به استئوميليت مزمن و ديگر جانبازان داراي مشکلات ارتوپدي تشکيل شد.


اين متخصص گفت: اين کلينيک از وجود اساتيد رشته هاي مرتبط در دانشگاه هاي علوم پزشکي تهران، ايران، شهيد بهشتي و دانشگاه علوم پزشکي بقيه الله بهره مند است.

دکتر کلانتري افزود: استئوميليت به معني عفونت استخوان است که مي توان به صورت حاد و يا مزمن ايجاد شود. همچنين راه انتقال عفونت از طريق خوني و يا مجاورتي است.

عضو هيات اجرايي نخستين کنگره روشهاي نوين تشخيصي و درماني استئوميليت گفت: امروزه براي کمک به جراحي بيماران استئوميليت مزمن درمان آنتي بيوتيک، استفاده از ساکشن، استفاده از اوزن جهت ترميم سريعتر زخم و نيز روشهاي ديگر استفاده مي شود.

وي افزود: در اين کنگره تلاش خواهد شد تا به اهداف پيش بيني شده دست يافته و با توجه به حضور سخنرانان از کشورهاي آلمان و اتريش، آخرين روشهاي درمان استئوميليت در جهان به شرکت کنندگان در کنگره منتقل شود.

گفتني است، اين کنگره با همکاري معاونت بهداشت و درمان بنياد شهيد و امور ايثارگران و پژوهشکده مهندسي و علوم پزشکي جانبازان و ساير سازمانهاي ذيربط روزهاي 26 و 27 خردادماه در تالار امام بيمارستان امام (ره) برگزار مي شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.06814s, 19q