اميد به زندگي در بيماران با پيشرفت روشهاي درماني درپيوند اعضاء و سرطانها

۱۳۸۷/۰۳/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10955
اميد به زندگي در بيماران با پيشرفت روشهاي درماني درپيوند اعضاء و سرطانها

دکتر داود يادگاري مدرس دانشگاه و رييس مرکز تحقيقات عفوني و گرمسيري دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با بيان اين مطلب گفت: پيوند ريه، قلب، کليه، کبد و پانکراس در کنار پيوند استخوان و نسوج هم اکنون با موفقيت و پيشرفت در کشور انجام مي شود.

وي با اشاره به درمانها و داروهاي نوين در کشور براي بيماران پيوندي و افرادي که از سرطانهاي مختلف رنج مي برند، افزود: هم اکنون 20 مرکز براي پيوند اعضا و تقريبا نيمي از مراکز درماني کشور در زمينه سرطانها قادر به ارائه خدمات تخصصي و فوق تخصصي هستند.

دکتر يادگاري با اشاره به بالا بودن استانداردهاي درماني پيوند و سرطان در کشور گفت: عفونتها مهمترين تهديد در پيوند اعضا و درمان سرطانهاي مختلف به شمار مي رود.

رييس مرکز تحقيقات بيماريهاي عفوني و گرمسيري گفت: داروهاي نوين و روشهاي جديد مراقبت از بيماران در کنار مبارزه با عفونتهاي تهديد کننده اين بيماران، اميد به زندگي را براي اين بيماران به صورت چشمگير افزايش داده است.

دکتر يادگاري با توجه به اهميت اين موضوع گفت: اولين کنگره بين المللي عفونت در پيوند و سرطان با مشارکت متخصصان 18 مرکز دانشگاهي و تحقيقاتي داخلي و خارجي 21 تا 23 خرداد ماه امسال در دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي برگزار مي شود.

در اين همايش متخصصان داخلي و خارجي از کشورهاي اروپايي، امريکايي، منطقه خاورميانه و کشورهاي همسايه پيرامون روشهاي جديد پيوند بافتها و نسوج و انواع سرطانها به همراه آخرين شيوه هاي نوين جلوگيري از عفونت و رد پيوند و درمان اين بيماران بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

علاقمندان از طريق نشاني اينترنتي www.idtmrc.ac.ir مربوط به مرکز تحقيقات بيماريهاي عفوني و گرمسيري مي توانند در اين کنگره شرکت و نيز جهت اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 09123456000 تماس بگيرند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.94854s, 19q