به بچه‌های لاغر، ‌بستنی بدهید

۱۳۹۳/۰۱/۲۷ - ۱۴:۴۷ - کد خبر: 109575
به بچه‌های لاغر، ‌بستنی بدهید

سلامت نیوز: خیلی از والدین از بدغذا بودن یا کمبود وزن بچه‌های خود گله دارند و می‌گویند که فرزند آنها، علاقه فراوانی به خوردن بستنی دارد.

دکتر محمدحسین انتظاری،‌ متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی پرسید در گفت و گو با سلامانه در پاسخ به اینکه آیا مصرف بیش از یک عدد بستنی در طول روز برای بچه‌های لاغر، ضرری ندارد؟ پاسخ داد: «معمولا محدودیت مصرف بستنی برای بچه‌های لاغر، وجود ندارد. این بچه‌ها می‌توانند روزی دو عدد بستنی را بدون نگرانی مصرف بکنند».

این مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود:‌ «البته زمان بستنی خوردن بچه‌ها، بسیار مهم است. به‌عبارت ساده‌تر،‌ بستنی حاوی کالری نسبتا بالایی است و مصرف آن می‌تواند باعث ایجاد حس سیری در بچه‌ها بشود. به‌همین دلیل هم بهتر است که حدود 2 ساعت قبل از صرف غذا، به‌ بچه‌های خود بستنی ندهید و این خوراکی خوشمزه را به‌عنوان میان‌وعده یا دسر بعد از غذای بچه‌های لاغر در نظر بگیرید».

وی تاکید کرد که مصرف بستنی‌های ساده‌ و سفید، از انواع طعم‌دار و رنگ‌دار آنها یا نسبت به بستنی‌های یخی که حاوی طعم‌دهنده و رنگ‌های مجاز خوراکی هستند، برای بچه‌ها بهتر است.

دکتر انتظاری به مادرانی که می‌خواهند با گنجاندن بستنی، باعث افزایش وزن بچه‌های خود بشوند هم توصیه کرد: «شما می‌توانید کالری و ارزش تغذیه‌ای بستنی فرزند خود را با افزدون مقداری از پودر مغزها و دانه‌های خام یا مقداری پوره میوه به آن، تاحد مطلوبی بالاتر ببرید».

درنهایت اینکه اگر بچه‌های لاغر، بدغذا و دارای کمبود وزن، بعد از صرف غذاهای اصلی، یک عدد بستنی ساده هم بخورند، کالری مازادی به بدنشان می‌رسد و مي‌توانند بعد از مدتی، به وزن طبیعی خود برسند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.06672s, 18q