همزمان با همایش بزرگداشت دکتر قریب؛

همایش سالانه انجمن پزشکان کودکان ایران برگزار می شود

۱۳۹۳/۰۱/۲۷ - ۱۶:۱۶ - کد خبر: 109587

سلامت نیوز: همایش سالانه انجمن پزشکان کودکان ایران، 10 تا 13 اردیبهشت امسال، همزمان با سی و پنجمین بزرگداشت دکتر محمد قریب در محل کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا خاتمی، رئیس انجمن پزشکان کودکان ایران با اعلام این خبر افزود: افزایش دانش و اطلاعات متخصصان کودکان، ارائه روش های جدید تشخیصی و درمانی در رشته های مختلف کودکان و نیز بحث و تبادل نظر میان استادان سراسر ایران و متخصصان خارج کشور از اهداف برپایی این همایش است.

وی افزود: در این همایش درمانهای جدید رشته های تخصصی کودکان شامل نوزادان، عفونی، اعصاب، گوارش، روماتولوژی، قلب، کلیه، روانپزشکی، ریه، جراحی و خون از سوی متخصصان این رشته ها ارایه می شود.

خاتمی با اشاره به اینکه این همایش به توصیه استاد محمد قریب بنیانگذار طب نوین اطفال در ایران و موسس انجمن پزشکان کودکان ایران هر سال در مورد بیماری های شایع کودکان برگزار می شود، تصریح کرد: در بخش گوارش، دل درد و ریفلاکس به عنوان شایع ترین بیماری های کودکان و در بخش عفونتها، واکسیناسیون و تجویز به جای آنتی بیوتیک ها بررسی می شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه الگوی تغذیه در میان کودکان ایرانی از سوء تغذیه به سمت چاقی تغییر یافته است، بررسی روش های تغییر الگوی تغذیه کودکان در کنار دیگر مباحث از قبیل اثر ورزش و تحرک در جلوگیری از بیماری های قلبی و سلامت کودکان، بیماری های روانی در کودکان، بیماری های اعصاب و بیماری های کلیوی مورد بحث و هم اندیشی متخصصان قرار می گیرد.

رئیس انجمن پزشکان کودکان ایران اظهار داشت: در این همایش تعدادی از صاحبنظران ایرانی این رشته از آمریکا، آلمان و یک میهمان خارجی از هلند حضور دارند.

وی ادامه داد: در این همایش همچنین پروفسور قریب ( فرزند دکتر محمد قریب) که از متخصصان برجسته این رشته در امریکاست نیز حضور دارند.

خاتمی گفت: مخاطبان این همایش متخصصان و فوق تخصص های کودکان، پزشکان عمومی و سایر رشته های وابسته از قبیل چشم، گوش و حلق و بینی، پوست و داخلی هستند.

وی همچنین از برپایی پانل های تخصصی و غرفه هایی که به ارائه داروهای جدید به متخصصان می پردازند، همزمان با برپایی این همایش خبر داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.69577s, 19q