وجود فاصله بین دندان‌های شیری طبیعی است

۱۳۹۳/۰۱/۲۸ - ۱۳:۰۶ - کد خبر: 109612

سلامت نیوز: جراح و دندانپزشک کودکان گفت: بیشتر والدین نگران فاصله بین دندان‌های شیری کودکشان هستند در حالی که وجود فاصله بین دندان‌های شیری طبیعی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، پریسا مهراشتیاق اظهار داشت: بیشتر والدین نگران فاصله بین دندان‌های شیری کودکشان هستند درحالی که وجود فاصله بین دندان‌های شیری طبیعی است.

جراح و دندانپزشک کودکان گفت: دندان‌های دائمی بزرگتر از دندان‌های شیری هستند پس وجود فاصله به منظور رویش مرتب دندان‌های دائمی لازم است.

مهر اشتیاق افزود: گاهی اوقات فاصله بین دندان‌ها به دلیل عدم وجود مادرزادی دندان است که در آن صورت بررسی رادیوگرافی لازم است چرا که در صورت عدم وجود دندان شیری به احتمال زیاد، جوانه دندان دائمی نیز وجود نخواهد داشت.

جراح و دندانپزشک کودکان گفت:‌ با گذشت نسل‌ها، عدم وجود جوانه دندانی زیادتر شده است که بررسی این موضوع جهت طراحی درمان در آینده ضروری است.

وی ادامه داد: اگر فاصله بین دندان‌ها در ابتدا وجود نداشته باشد اما در مدت زمان کوتاهی ایجاد شده باشد، احتمال وجود کیست و تومور در فک وجود دارد که باید این موضوع بررسی شود.

مهراشتیاق تصریح کرد: بیشترین دلیل وجود فاصله بین دندان‌های دائمی، عدم تناسب اندازه دندان‌ها با اندازه فک است که دلیل ارثی دارد و تصحیح این مشکل از طریق متخصصان ترمیم و زیبایی یا ارتودنسی قابل انجام است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12558s, 19q