گسترش همکاری هلال احمر ایران با اتریش در زمینه پزشکی و دارویی

۱۳۹۳/۰۱/۲۸ - ۱۲:۵۲ - کد خبر: 109620

سلامت نیوز: در دیدار رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران با سفیر جمهوری فدرال اتریش در ایران بر تقویت و گسترش همکاری‌ها در زمینه امداد هوایی، زمینه‌های امداد و نجات، رهاسازی، پزشکی و دارویی و آموزش تاکید شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر محمد فرهادی در دیدار با دکتر "فردریش اشتیفت" سفیر جمهوری فدرال اتریش در ایران با بیان اینکه همکاری ایران با اتریش همواره خوب بوده است، اظهار کرد: هم‌اکنون در زمینه‌های امداد و نجات، رهاسازی، پزشکی و دارویی و آموزش به شدت علاقمند به همکاری با صلیب سرخ اتریش هستیم.

وی با بیان اینکه هلال‌احمر ایران مصمم به تقویت توان نیروهای امداد و نجات خود است، تصریح کرد: در این زمینه گسترش و تقویت امداد هوایی از برنامه‌های جدی ما در هلال‌احمر است و در این زمینه به طور قطع یکی از کشورهایی که برای همکاری با آن وارد مذاکره خواهیم شد، اتریش است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران با اظهار تمایل به همکاری با صلیب‌سرخ اتریش در زمینه آموزش سگ‌های نجات افزود: همچنین باید در حوزه‌های مرتبط با دارو و تجهیزات پزشکی و به ویژه داروهای خاص و تک‌نسخه‌ای مذاکرات لازم انجام شود.

دکتر فردریش اشتیفت سفیر جمهوری فدرال اتریش در ایران هم در این دیدار با تاکید بر این که جمعیت‌های صلیب‌سرخ اتریش و هلال‌احمر ایران همکاری‌های دیرینه‌ای با یکدیگر دارند، گفت: صلیب‌سرخ اتریش برای آموزش دوباره سگ‌های جستجو و نجات و مدیریت سانحه امادگی کامل دارد.

وی با بیان این که اتریش به شدت مایل به تقویت همکاری با ایران است و هفته آینده نیز وزیر خارجه کشور ما به ایران سفر خواهد کرد، گفت: این ملاقاتها نقش تعیین‌کننده‌ای در تقویت و گسترش هرچه سریع‌تر همکاری‌ها خواهد داشت.
اعلام آمادگی اتریش برای همکاری در زمینه تولید هلی‌کوپترهای امداد

جرج وینگارتنر رایزن بازرگانی سفارت اتریش در ایران هم در این دیدار با اشاره به این که صلیب‌سرخ اتریش سابقه طولانی در مدیریت حادثه و تجهیزات امداد و نجات دارد، گفت: به همین منظور ما در صورت نیاز هلال‌احمر ایران آماده همکاری با ایران در حوزه امداد و نجات و مدیریت سانحه هستیم.

وی با اشاره به پروژه جدید صلیب‌سرخ اتریش در زمینه تولید هلی‌کوپترهای امداد، توضیح داد: در این زمینه در صورت نیاز هلال‌احمر ایران این امکان وجود دارد تا همکاری‌های گسترده‌ای هم در این بخش انجام شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.72206s, 19q