عیوب انکساری چشم عامل ایجاد سردرد نیستند

۱۳۹۳/۰۱/۳۰ - ۱۰:۵۴ - کد خبر: 109628

سلامت نیوز: برخلاف اغلب باور‌ها و تصورات موجود، عیوب انکساری چشم حتی اگر تصحیح نشده باشند معمولاً عامل ایجاد سردرد نیستند و البته می‌توانند موجب تشدید و افزایش حملات سردرد شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، مهیار مهین شفیعی متخصص مغز و اعصاب افزود: عوامل محیطی و غذایی از دلایل اصلی بروز سردرد هستند که با کنترل آنها می‌توان جلوی خطر بروز سردرد و تشدید آن را گرفت.

وی با بیان اینکه برخی اعتقاد دارند که سردرد نشانه‌ای از وجود مشکلات چشمی است، تاکیدکرد: سردرد معمولاً به دلیل شرایط پر استرس و ناراحت کننده، آلودگی هوا، سروصدای زیاد، گرسنگی، مصرف کم آب و برخی دیگر از عوامل محیطی و غذایی و حتی ارثی به وجود می‌آید و مشکلات چشمی نقش کمی در بروز سردرد دارند.

مهین شفیعی تصریح کرد: برخلاف اغلب باور‌ها و تصورات موجود، عیوب انکساری چشم حتی اگر تصحیح نشده باشند، معمولاً عامل ایجاد سردرد نیستند و البته می‌توانند موجب تشدید و افزایش حملات سردرد شوند.

وی یادآور شد: درواقع دوربینی، نزدیک بینی و آستیگمات به ویژه در مواردی که اصلاح نشده باشند، می‌توانند موجب خستگی زودرس چشم‌ها و همچنین تشدیدسردرد شوند.

مهین شفیعی خاطر نشان کرد: همچنین کارهای طولانی مدت چشمی مانند مطالعه و تماشای تلویزیون نیز ممکن است میزان وقوع و یا شدت سردرد را بیشتر کند نه اینکه عاملی برای بروز سردرد باشند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.44733s, 19q